|
شناسه خبر: 6256

حسین حق وردی، نماینده مردم شهریار در مجلس در گفتگو با 《صبح نو آنلاین》 :

جریانی که شرق ‌هراسی را رواج می‌دهند، کعبه‌شان غرب است

حق‌وردی معتقد است جریاناتی که این روزها شرق هراسی را ترویج می کنند اجیر شده غرب و غرب زده هستند و بحث هایشان هم مشخص است. یعنی ریشه‌ فکری و خواسته های سیاسی مشخصی دارند و کعبه آن ها در غرب است.

حسین حق وردی نماینده مردم شهریار، ملارد و قدس در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》ضمن اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به مسکو و به راه افتادن جریان شرق هراسی از سمت اصلاحات اظهار کرد: یکی از سیاست های که رئیسی در ابتدای روزهای ریاست جمهوری خویش اعلام کرد و در سیاست خارجی مد نظر قرار داد، سیاست خارجی متوازن بود. دولت هیچ‌گاه نگفته است که ما نمی‌خواهیم با کشورهای غربی رابطه داشته باشیم بلکه گفتند ما قصد داریم یک رابطه متوازن داشته باشیم.

وی افزود: هر کشوری که اصول حاکمیت و تمامیت ارزی ما را به رسمیت بشناسد و در امور داخلی ما دخالت نکند و برخورد تعارض آمیز نداشته باشد، با آن‌ها رابطه بر قرار و گفتگو انجام می‌دهیم و فرقی نمی‌کند که غرب باشد یا شرق.

حق‌وردی به پروژه شرق هراسی که توسط جریان اصلاحات همزمان با مثبت شدن روند مذاکرات و سفر رئیس جمهور به مسکو اشاره و تاکید کرد: جریاناتی که این روزها چنین مسائلی را مطرح می کنند اجیر شده غرب و غرب زده هستند و بحث هایشان هم مشخص است. یعنی ریشه‌ فکری و خواسته های سیاسی مشخصی دارند و کعبه آن ها در غرب است.

او می‌گوید: در تمام برخوردهایی که کشور ما با کشورهای غربی داشته است همین افراد با همین تفکر حق را به کشورهای غربی داده و در آن مقاطع نه ملی گرا بوده‌اند و نه اصول کلی حاکم بر کشور را اجرا کرده‌اند.

این نماینده مجلس به مباحث اخیر در مورد ادعای برخی مبنی بر اینکه روسیه در مذاکرات قیم ایران شده، ادامه داد: بحث روسیه برای جریاناتی که این ادعاها را مطرح می‌کنند مهم نیست. چون می‌ترسند آن اتحاد و گسترش روابطی که با روسیه و چین و کشورهای همسایه در حال رخ دادن است، منافع این گروه غرب زده را در کشور به خطر بیندازد.

حق‌وردی بیان می‌کند که در زمان قرارداد با چین هم همین گروه معترض بودند و گسترش روابط با چین را هم بر نمی تابیدند. بحث آن ها این است که ما یکی از ایالت های کشورهای غربی و آمریکا باشیم و هرچیزی گفتند، بپذیریم.

وی یادآورشد که این در حالی است که یکی از اصول ما در قانون اساسی نفع سلطه گری و سلطه پذیری است و هیچ گاه نگفته ایم که سلطه روس‌ها را هم می‌پذیریم بلکه گفته‌ایم سیاست خارجی متوازن هدف ماست. روس‌ها هم به سیاست‌ها و نظام ما احترام می‌گذارند و ما هم به تفکرات آن ها احترام می‌گذاریم.

ضمن اینکه ما دولت هایی را دیدیم که با کشورهای غربی ارتباط برقرار کردند و قرارداد هم بستند اما آورده آن ها برای کشور ما چه بوده است؟

نماینده مردم شهریار در مجلس در انتها گفت: تفکری که شرق هراسی را در کشور ما دامن می‌زند به دروغ می‌گوید که این کشورها می‌خواهند برای ما تصمیم بگیرند در حالی که چنین نیست و آن‌ها در واقعیت می‌خواهند کشورهای غربی برای ما تصمیم بگیرند اما ما این را اجازه ندادیم و چون این اتفاق نیفتاده، این تفکر ناراحت است.

ارسال نظر