|
شناسه خبر: 6263

نخست وزیر اسرائیل:

تعهدی به مفاد نهایی مذاکرات وین نداریم

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت، هرگونه توافق حاصل از مذاکرات جاری در وین برای کابینه او الزام آور نخواهد بود.

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه بار دیگر ادعاهای خود علیه احیای برجام را تکرار کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» بنت گفت در جلسه کنست گفت، کابینه او به هرگونه توافق میان ایران و کشورهای ۱+۵ مقید نخواهد بود و «حق آزادی عمل را برای خود محفوظ نگه می‌دارد».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گفت، چنین توافقی در صورت حاصل شدن، برای تل‌آویو الزام آور نخواهد بود.

وی با تکرار ادعاهای همیشگی گفت، ایران و گروه‌های نیابتی تحت حمایت این کشور چشم‌گیرترین چالش‌ها را برای منطقه ایجاد کرده‌اند.

بنت مدعی شد: «درخصوص مذاکرات هسته‌ای در وین قطعاً نگران هستیم. اسرائیل طرف این توافق نیست. اگر توافقی امضا شود اسرائیل به مفاد آن مقید نخواهد بود و به حفظ آزادی عمل در هر مکان و هر زمان بدون محدودیت ادامه خواهد داد».

با شروع دور جدید مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین بین تهران و طرف‌های برجام که با حضور آمریکا به عنوان عضو خارج شده از توافق در حال انجام است، مقامات رژیم صهیونیستی نیز در کنار شرکای غربی خود، لفاظی و جوسازی علیه این گفت‌وگوها را از سر گرفته‌اند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هفته گذشته نیز به مذاکرات وین پرداخت و با بیان این ادعا که «می‌توان در پایان توافق خوبی داشت و البته که ما معیارها را می‌دانیم»، افزود «آیا در شرایط فعلی انتظار می‌رود که این اتفاق بیفتد؟ خیر، چون باید موضع قوی‌تری [علیه ایران] اتخاذ شود».

علاوه بر این منابع خبری سه شنبه هفته گذشته از رایزنی نخست وزیر رژیم صهیونیستی با همتای انگلیسی خود در خصوص امور مهم منطقه و جهان خبر دادند و اعلام کردند که «بوریس جانسون» باردیگر از مواضع تل‌ آویو در خصوص مذاکرات وین دفاع کرد.

منبع: فارس

ارسال نظر