|
شناسه خبر: 6963

ملک فاضلی، نماینده مردم سراوان درمجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》:

اولویت اصلی ایران در مذاکرات، بهبود معیشت و اقتصاد است

فاضلی می‌گوید: به واسطه سختی‌های معیشتی و اقتصادی که به دلیل تحریم‌های آمریکا بر ملت ما تحمیل شده است، باید در راستای خنثی سازی و لغو تحریم‌ها گام برداریم.

ملک فاضلی، نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای گفت: جامعه ما مشکلات معیشتی فراوانی را پشت سر گذاشته و امروز هم متاسفانه درگیر گرانی و تورم هستند. عمده این موارد را وقتی نگاه می کنیم مربوط به تحریم های ظالمانه ای است که به کشور ما تحمیل شده است.

وی افزود: طبق فرمایش رهبر انقلاب دو وظیفه داریم، اول خنثی سازی تحریم ها و بعد از آن اقدام در جهت اینکه گرانی و اثرات تحریمی به جامعه نرسد. در این راستا دو رویکرد وجود دارد.

فاضلی بیان کرد: یکی سازندگی در درون خود کشور توسط دولت که عملکردی به مراتب بهتر نسبت به گذشته داشته باشد تا جامعه به یک رفاه معقولی برسد و مردم با این حجم از تورم روزانه مواجه نشوند.

این نماینده مجلس ادامه داد: دوم، در قالب دیپلماسی باید تابع منافع ملی کشورمان باشیم. یعنی چه مواردی می تواند باعث افزایش توان ملی ما شود؟ چه مواردی می تواند موجب رفاه جامعه شود؟ اصل باید آن چیزی باشد که به جامعه ما رفاه، آسایش و آرامش را می‌رساند.

او گفت: در نهایت امیدوار هستیم دیپلماسی که دنبال می کنیم با توجه به اینکه خود آمریکا هم به این نتیجه رسیده است آن چیزی که در دولت قبلی و ریاست جمهوری ترامپ تصمیم گرفته شد، اشتباه بود، موثر باشد.

فاضلی در انتها خاطرنشان کرد: هدف ما ایجاد ثبات و آرامش است و احترام متقابل به مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران است. هرگاه کشوری این موارد را رعایت کند و قصد نداشته باشد تا نظرات خودشان را بر ما تحمیل کند ما خواستار روابط با آن کشورها و خواستار تعامل با آن ها هستیم.

عماد خورشید طلب

ارسال نظر