|
شناسه خبر: 7079

جنگنده اعزام می کنیم

رئیس ستاد مرکزی فرماندهی تروریست‌های آمریکایی در منطقه خاورمیانه (سنتکام) گفت: جنگنده اعزام خواهیم کرد.

رئیس ستاد مرکزی فرماندهی تروریست‌های آمریکایی در منطقه خاورمیانه (سنتکام) گفت: ما گروهی از جنگنده‌های پیشرفته «اف ۲۲» را هفته آینده به امارات اعزام خواهیم کرد.

ژنرال «کنث مک کنزی» رئیس ستاد مرکزی فرماندهی تروریست‌های آمریکایی در منطقه خاورمیانه (سنتکام) گفت: آمریکا از امارات برای بهبود سیستم دفاعی و تقویت توان نظامی این کشور حمایت خواهد کرد.

وی که به امارات سفر کرده است، در مصاحبه با خبرگزاری رسمی این کشور مدعی شد سامانه پدافند هوایی امارات در رهگیری و مقابله با حملات موشکی به این کشور، فعال و مؤثر عمل کرده است.

وی ادامه داد: آمریکا با امارات و سایر شرکای منطقه‌ای و بین المللی برای ایجاد و توسعه راهکارهای مؤثرتر در راستای متوقف کردن حملات پهپادی همکاری می‌کند و در این مسیر از تخصص شرکت‌های آمریکایی توسعه فنآوری دفاعی بهره خواهد گرفت. هدف این است که پهپادها قبل از به پرواز درآمدن رهگیری و منهدم شوند.

مک کنزی افزود: خوشبختانه ما شاهد استفاده مؤثر و کارساز از سامانه ضد موشکی «تاد» در امارات هستیم و به همکاری با این کشور برای توسعه سامانه دفاعی مؤثرتر در آینده ادامه خواهیم داد.

این ژنرال آمریکایی اعلام کرد: سفر کنونی او به امارات در چارچوب تقویت همکاری‌ها و دوستی با این کشور و تأکید بر تداوم حمایت واشنگتن از ابوظبی است.

وی گفت: با وجود اینکه حملات به امارات برای آمریکا بسیار نگران کننده است اما امارات یکی از حرفه‌ای ترین ارتش‌های منطقه را در اختیار دارد و من معتقدم این کشور، یک مکان بسیار امن است.

فرمانده سنتکام در بخش دیگری از مصاحبه خود با بیان اینکه آمریکا به یاری دوست خود یعنی امارات شتافت، اظهار داشت: ما ناو «یو اس اس کول» را که از توان دفاعی قابل توجهی برای رهگیری و منهدم کردن موشک‌های بالستیک برخوردار است، به منطقه فرستادیم. این ناو در آب‌های منطقه‌ای امارات گشت زنی خواهد کرد و از نزدیک برای حمایت از این کشور همکاری خواهد کرد. همچنین ما گروهی از جنگنده‌های پیشرفته «اف ۲۲» را هفته آینده به امارات اعزام خواهیم کرد. این جنگنده‌ها از بهترین جنگنده‌های حفظ برتری هوایی در جهان هستند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال قرار گرفتن دوباره جنبش انصارالله یمن در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا و پیامدهای این اقدام گفت: پرداختن به این موضوع را به عهده دیپلمات‌های آمریکایی می‌گذارم اما من معتقدم حوثی ها غیر مسئولانه عمل کرده و به امارات و عربستان حمله می‌کنند.

مک کنزی درباره کشته شدن «ابو ابراهیم القرشی» سرکرده داعش در حمله هوایی آمریکا در ادلب سوریه تأکید کرد: به نظرم کشته شدن سرکرده داعش، هماهنگ سازی فعالیت‌های این گروه را در همه مناطق جهان با سختی مواجه خواهد کرد. آمریکا خواهان مهار و کنترل محلی و منطقه‌ای داعش است تا نیروهای ما بتوانند قبل از اینکه اعضای این گروه فرصت هماهنگی فعالیت‌های خود را داشته باشند، فوراً با آنها برخورد کنند و حملات بزرگ و ویرانگری را علیه آنها انجام دهند.

این مقام نظامی ارشد آمریکایی در پایان درباره تحولات افغانستان گفت: واشنگتن تحولات افغانستان را از نزدیک پیگیری می‌کند و از احتمال اقدام شاخه خراسان داعش و القاعده به طراحی و هماهنگی حملات علیه آمریکا و متحدانش نگران است.

به گزارش خبرگزاری امارات، ژنرال مک کنزی همچنین امروز با «حمد محمد ثانی الرمیثی» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امارات دیدار کرد. دو طرف در این دیدار درباره همکاری‌ها و هماهنگی مشترک امارات و آمریکا به ویژه در عرصه‌های دفاعی و نظامی بحث و تبادل نظر و درباره مسائل و موضوعات مورد توجه دو طرف رایزنی کردند.

آخرین خبر

ارسال نظر