|
شناسه خبر: 7095

جنجال بر سر نحوه فوت احمد خمینی/ علت چه بود؟

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی جزئیات بیماری و درگذشت یادگار امام راحل را در خاطرات خود اینگونه مرقوم کرده‌اند:

دفتر نشر معارف انقلاب در اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد: اخیراً مطلبی در شبکه اجتماعی توییتر در رابطه با علت درگذشت یادگار امام راحل، مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج احمد خمینی منتشر شد و سپس این مطلب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نسبت داده شده است که صحیح نمی‌باشد؛ ضمن تجدید احترام نسبت به بیت مکرم و معزز امام خمینی رحمت‌الله علیه در ایام دهه فجر و ابراز تاسف از انتشار اینگونه مطالب تخریبی، به اطلاع خوانندگان محترم می‌رساند که روایت مستند درگذشت یادگار ارجمند امام راحل، توسط آیت‌الله هاشمی در خاطرات روزنوشت سال ۱۳۷۳ ایشان درج گردیده که در ادامه می‌آید.

 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی جزئیات بیماری و درگذشت یادگار امام راحل را در خاطرات خود اینگونه مرقوم کرده‌اند:

یکشنبه ۲۱ اسفند سال ۱۳۷۳

جلسه تنظیم بازار داشتم، تصمیماتی گرفتیم، در اثنای جلسه خبر رسید که حاج احمد آقا بیهوش شده و در بیمارستان است، جلسه را زودتر تمام کردم و به جماران، بیمارستان بقیه‌الله، مجاور منزلمان رفتم. دکترها گفتند، مغز به کلی از کار افتاده و امید علاج کمتر از یک درصد است.

با همسرشان فاطمه خانم صحبت کردم. گفت دیشب تا ساعت دو و نیم بامداد حالشان طبیعی بوده و بعد خوابیده است. ظهر از ساعت دوازده تا دو و نیم در منزل جواد – اخ‌الزوجه – بوده و ساعت شش بامداد، مطابق معمول خواب بوده…و ساعت هشت که به سراغشان رفتیم … از هوش رفته بودند، دکتر خبر کردیم و به بیمارستان منتقل شدند. دکترها با شوک و تنفس مصنوعی، قلب را به کار انداختند و فشار خون به شش رسیده بود. با درخواست خانواده وموافقت آیت‌الله خامنه‌‌ای، دکتر از لندن احضار شده است… شام میهمان آیت‌الله خامنه‌‌ای بودم، درباره حادثه احمدآقا و احتمالات آینده و سفرم به پاکستان صحبت کردیم، ایشان نگران وضع امنیت سفرند، ساعت نه و نیم شب به خانه آمدم، عفت از پیش خانواده امام آمده بود، وضع پریشان آن‌ها را گفت. گفتم از سفر پاکستان منصرف شود. به بیمارستان رفتم وضع مثل گذشته است، فشار خون با دارو دو درجه بالا رفته است.

ارسال نظر