|
شناسه خبر: 7197

سیدمجتبی محفوظی، نماینده مردم آبادان درمجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》:

امروز غربی ها بیشتر از ما به توافق نیاز دارند

محفوظی می‌گوید: آن‌ها تحریم‌های اقتصادی را به بالاترین سطوح خودش رساندند و فراتر از آن نمی‌توانند بروند و هر کجا در مباحث نظامی و امنیتی با ما وارد کارزار شدند ضربه خوردند و برای دنیا هم مشخص شد که آن ها کاملا ضربه پذیر هستند.

سید مجتبی محفوظی، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》در واکنش به اظهار نظر طرف چینی در خصوص نزدیک شدن به مرحله نهایی مذاکرات وین بیان کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب هم بارها تاکید کردند نگاهمان به هیچ وجه به بیرون نیست و نگاه به داخل داریم. یعنی جدای از اینکه مذاکرات در وین به نتیجه دلخواه برسد یا نرسد ما مسیر خودمان که همان مسیر مقاومت، ایستادگی و عزت است را ادامه می دهیم.

وی افزود: امروز غربی‌ها بیشتر از ما نیاز به توافق دارند. خود آمریکا احساس می‌کند که نیازمند این توافق است. آن‌ها تحریم‌های اقتصادی را به بالاترین سطوح خودش رساندند و فراتر از آن نمی‌توانند بروند و هر کجا در مباحث نظامی و امنیتی با ما وارد کارزار شدند ضربه خوردند و برای دنیا هم مشخص شد که آن ها کاملا ضربه پذیر هستند.

محفوظی گفت: نمایشی که آن ها از قدرت و هژمونی خودشان به دنیا نشان می دهند بیشتر کارهای سینمایی و رسانه ای و جنگ روانی است. از لحاظ اقتصادی هم رو به ضعف هستند و چین در حال تبدیل شدن به ابر قدرت اقتصادی دنیا شدن است.

او تصریح کرد: طرف‌های غربی با پایان یافتن دولت یازدهم و دوازدهم و سر کار آمدن یک دولت انقلابی و مجلس مردمی و انقلابی به این نتیجه رسیدند که امروز توافق با ایران بهتر از ادامه تحریم ها است و بنابراین این روزها بیشتر از ما دنبال به فرجام رساندن مذاکرات هستند.

این نماینده مجلس بیان می‌کند: تیم ما باید همان خط و مشی مقاومت، ایستادگی و عزت در کنار نرمش قهرمانانه را پیش ببرد. ایران زیاده خواه نیست بلکه حق خواه است و فقط حق مسلم خودمان را طلب می کنیم در حالی که طرف مقابل زیاده خواه و زروگو است.

محفوظی در انتها خاطرنشان کرد: امیدواریم که تیم مذاکره کننده کشورمان در مقابل زورگویی های طرف مقابل ایستادگی کند و سرانجام خوبی دست یابیم.

میلاد پرتواعلم

ارسال نظر