|
شناسه خبر: 7233

غلامحسین رضوانی، نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》:

باید وفاداری خودمان به هدف اصلی مذاکره را حفظ کنیم

رضوانی گفت: در هر شرایطی باید به اهداف مذاکره با غرب پایبند باشیم. نباید اینطور باشد که در بخش خواسته‌های طرف مقابل به مرحله نهایی برسیم و مسئله رفع تحریم‌ها همچنان بلاتکلیف بماند.

غلامحسین رضوانی، نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》روند مذاکرات را تحلیل کرد: موضوعی که در مذاکرات باید حتما مد نظر قرار دهیم وفاداری به هدف مذاکرات است. مسلما طرف ها اهداف مشخصی از مذاکره دارند. برای ما اهداف طرف مقابل ناشناخته نیست.

وی یادآور شد که هدف ما از روز اول مذاکرات مشخص بود و منظور ما از مذاکره رفع تحریم ها به منظور کاستن فشار دشمن بر مردم به لحاظ اقتصادی بوده است.

رضوانی گفت: بنابراین ما باید در هر شرایطی وفاداری خودمان را به هدف اصلی مذاکره حفظ کنیم. اگر در بخش هایی مثلا کمیته فنی توافقاتی صورت گرفته است و به آخر راه رسیده ایم باید در همان زمان هم پیشرفت در زمینه رفع تحریم ها حاصل میشد.

این نماینده مجلس افزود: به طوری که تعادل حفظ شود، نه اینکه در یک زمینه که مد نظر دشمن است به انتهای توافق برسیم و با حداکثر موارد آن توافق کنیم، اما موضوعات رفع تحریم ها به بعد موکول شود.

وی ادامه داد: به هرحال امروز باید در همین زمینه که رفع تحریم هاست تمرکز کنیم و نباید غفلتی در این زمینه صورت بگیرد. چرا که هیچ عذری برای آن پذیرفته نخواهد بود.

رضوانی بیان می‌کند: مسلما طرف مقابل ما هم می خواهد از مذاکرات نتیجه بگیرد و دست از دشمنی خودش برنداشته است و قصد دارد از طریق مذاکره به اهداف خود برسد. ما نیز باید توجه داشته باشیم که هدف ما از مذاکرات رفع تحریم ها بوده و باید به این هدف برسیم و در این راستا عمل کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس در انتها تصریح کرد: بایستی همزمان دو هدف که عبارتند از توافق در زمینه های فنی و رفع تحریم ها را با هم پیش ببریم و چنانچه توافقی حاصل شود در زمان اجرا هم همین را رعایت کنیم و در زمان اجرا هم تعهدات متقابل اجرا شود و تجربه تلخ دفعه قبل مجدد پیش نیاید.

سید محمد هادی شجاعی

ارسال نظر