|
شناسه خبر: 7367

دستور «قالیباف» برای تشکیل یک کارگروه در مجلس

رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد کارگروهی با حضور نمایندگانی از هیات رئیسه و کمیسیون تلفیق و نمایندگان معترض تشکیل می‌شود تا اختلاف‌نظرها درباره مصوبات کمیسیون تلفیق در بودجه ۱۴۰۱ مرتفع شود.

«الیاس نادران» در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۱ در تذکری گفت: آیین‌نامه مهلت‌های مشخصی را برای کمیسیون تلفیق و صحن علنی در خصوص رسیدگی به لایحه بودجه مشخص کرده است. اما آنچه که از متن مصوبه کمیسیون تلفیق با امضای دبیر اول کمیسیون در دست نمایندگان است در برخی از موارد تفاوت‌هایی با آنچه که در کمیسیون به تصویب رسیده است، وجود دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: بهتر است یکی از نواب رئیس مجلس شورای اسلامی و هیات رئیسه کمیسیون و نمایندگانی که در این خصوص اعتراض دارند جلسه‌ای را تشکیل داده و در این خصوص تصمیم‌گیری کنند. 

«حمیدرضا حاجی بابایی» رئیس کمیسیون تلفیق مجلس هم در این باره اظهار کرد: از آنجا که سهم صندوق توسعه ملی از فروش منابع نفتی به ۲۰ درصد کاهش پیدا نکرده است، اکنون ما برای تامین ۱۳۷ هزار میلیارد تومان نیاز به تصمیم‌گیری جدید داریم. کمیسیون نیز چند پیشنهاد مطرح کرده است.

وی با تاکید بر اینکه نباید موردی مراعا گذاشته شود، گفت: ما از کمیسیون تلفیق نیز برای تکلیف تامین این ۱۳۷ هزار میلیارد تومان نیز مجوز گرفته‌ایم تا با دولت تنظیم کنیم.

نماینده مردم همدان عنوان کرد: پس از آنکه مصوبه کمیسیون تلفیق در ۲۰ بهمن‌ماه بارگذاری شد حدود ۸ مورد ابهاماتی وجود داشت که ما آن را اصلاح کردیم مصوبات کمیسیون شفاف، روشن و دقیق است و هرجا شبهه‌ای وجود داشته باشد با شجاعت برمی‌گردیم و آن را اصلاح می‌کنیم.

«سیدکاظم دلخوش» نماینده صومعه سرا هم در تذکری گفت: تقاضا داریم تا کارگروهی در این زمینه تشکیل شود چرا که بعضی از مصوبات کمیسیون تلفیق در نسخه‌ای که در دست نمایندگان است، دیده نشده است. از سوی دیگر تبصره ۱۸ ، شب گذشته بارگذاری شد و طبق آیین‌نامه باید فرصت بیشتری باید برای ارائه پیشنهادات در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

«محمدباقر قالیباف» که ریاست صحن رییس مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت در پاسخ به تذکرات این نمایندگان گفت: در خصوص مصوبات کمیسیون تلفیق بعضا اختلاف نظرهایی دیده می‌شود که در سال‌های گذشته نیز بدین‌گونه بوده است. قرار است کارگروهی با حضور آقای مصری از هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و هیات رئیسه کمیسیون تلفیق و نمایندگان معترض تشکیل شود تا این اختلاف‌نظرها مرتفع گردد.

وی خاطرنشان کرد: هر تصمیمی که در این جلسه گرفته شود ملاک عمل خواهد بود. همچنین فرصت کافی برای تبصره‌هایی که به تازگی ثبت شده در اختیار نمایندگان قرار داده می‌شود تا پیشنهادات خود را مطرح کنند.

ایرنا

 

ارسال نظر