|
شناسه خبر: 7394

غلامرضا شریعتی، نماینده مردم بهشهر درمجلس در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》:

خط قرمز مجلس برای تیم مذاکره کننده مشخص شده است

شریعتی می‌گوید: طرف های مذاکره همگی احساس امیدواری برای رسیدن به توافق را اعلام می کنند اما اینکه چه زمانی این توافق رخ می دهد مشخص نیست. با این حال کمیسیون امنیت ملی مجلس به شدت بر روند مذاکرات نظارت می‌کند.

غلامرضا شریعتی، نماینده مردم نکا و بهشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》راجع به مذاکرات هسته‌ای می‌گوید: اخباری که این روزها از طریق رسانه ها از وین و مذاکرات منتشر می شود را نمی توان اخبار تایید شده دانست.

وی افزود: طرف های مذاکره همگی احساس امیدواری برای رسیدن به توافق را اعلام می کنند اما اینکه چه زمانی این توافق رخ می دهد مشخص نیست.

شریعتی تاکید کرد: د رهمین راستا موضع مجلس در قانون راهبردی لغو تحریم ها دقیقا مشخص کرده است که در برابر لغو کامل تحریم ها می توانیم به برجام بازگردیم. لذا خط قرمز مجلس برای تیم مذاکره کننده بر اساس قانون راهبردی لغو تحریم ها کاملا مشخص شده است.

نماینده مردم بهشهر در مجلس ادامه داد: مجلس و به ویژه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به طور دقیق مذاکرات را دنبال می کنند و به شدت نظارت می کنند تا منافع ملت ایران در مذاکرات رعایت شود.

وی تصریح کرد: اگر ما بر مواضع به حق خود ثابت قدم باشیم و کوتاه نیاییم نه در این مذاکرات بلکه در تمام صحنه های سیاسی همواره نتایج بهتری کسب می‌کنیم همانطور که تاکنون کسب کرده ایم و تزلزل و دودلی هیچگاه منافع ما را تامین نکرده است و تنها دچار چالش شده ایم.

شریعتی در انتها گفت: آمریکایی ها همواره تلاش کردند که با ایجاد گفتمان های دوگانه امتیازات بیشتری را کسب کنند و تا آنجایی که امکان دارد تحریم ها را حفظ کنند. امروز هم مجلس و هم دولت بر سر این مواضع پافشاری دارند و به لطف خدا امیدواریم که شاهد نتایج خوبی باشیم.

ارسال نظر