|
شناسه خبر: 7514

زلنسکی از ائتلاف ضد جنگ علیه روسیه خبر داد

خبرنگار اسکای نیوز به نقل از منابع خود می گوید در مجموع ۲۸ کشور، از جمله انگلیس، آمریکا و سایر کشورهای اروپایی، موافقت کرده اند که تسلیحات، تجهیزات پزشکی و سایر کمک های نظامی به اوکراین برای مقابله با تهاجم روسیه گسیل کنند.

 خبر می رسد که کمک های بیشتری از جمله تسلیحات به اوکراین ارسال خواهد شد.  

بن والاس، وزیر دفاع انگلیس، عصر روز جمعه این مطلب را در کنفرانس اهداکنندگان کمک های نظامی که به صورت مجازی برگزار شد، اعلام کرد. او گفت: همه کشورها موافقت کرده اند که مشارکت کنند.

این کمک ها شامل کمک های تسلیحاتی مانند مهمات، سلاح های ضد تانک و سلاح های ضد هوایی و کمک های انساندوستانه مانند تجهیزات پزشکی می شود. قرار است به زودی این کمک ها به دست ارتش اوکراین برسد.

 برخی کشورهایی که قبلاً با ارسال سلاح برای کمک به نیروهای مسلح اوکراین مخالف بودند، اکنون پس از تصمیم ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای حمله به اوکراین، تصمیم به انجام این کار گرفته‌اند.  بعضی کشورهای اهداکننده شامل کشورهایی هستند که بخشی از ائتلاف دفاعی ناتو نیستند.

دقایقی پیش نیز ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در توئیتی نوشت: «بعد از گفت و گوی من با امانوئل مکرون روز جدیدی در خط مقدم دیپلماتیک آغاز شد. سلاح ها و تجهیزات دوستان ما در راه اوکراین است. ائتلاف ضد جنگ فعال است!»

در نخستین ساعات صبح روز پنجشنبه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه "عملیات نظامی ویژه" علیه اوکراین را رسماً اعلام کرد.

روسیه اعلام کرده است عملیات این کشور در اوکراین به منزله شروع جنگ نیست بلکه اقدامی برای جلوگیری از یک جنگ در سطح جهانی است. اما بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی و آمریکا بلافاصله این اقدام روسیه را به عنوان جنگی علیه اوکراین، محکوم و فشارهای مضاعف دیپلماتیک و اقتصادی خود بر روسیه را آغاز کردند.

 

ارسال نظر