|
شناسه خبر: 7892

طرح رژیم صهیونیستی برای ایجاد ائتلاف ضدایرانی در خلیج فارس

رسانه های صهیونیستی اعلام کردند که نخست وزیر این رژیم در سفر به کشورهای عربی خلیج فارس طرحی مبنی بر ایجاد ائتلافی شبیه به ائتلاف ناتو برای مقابله با ایران را مطرح کرده است.

به گزارش المیادین، برخی رسانه های صهیونیستی اعلام کردند که نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفرش به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس یک ابتکارعمل نظامی مبنی بر ایجاد ائتلافی شبیه به ائتلاف ناتو در خلیج فارس را مطرح کرده است و طبیعتا اسرائیل بخشی از آن است.

روعی شارون، تحلیلگر نظامی شبکه صهیونیستی کان نیز اعلام کرد که بعد از سفر آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی به بحرین، اخیرا شنیده شده که مساله ایجاد یک ائتلاف مطرح شده است که این ائتلاف کشورهای خلیج فارس را شامل شود و به منظور مقابله با تهدیدات ایران است.

شارون همچنین گفت که گزارش اخیر روزنامه سعودی ایلاف نشان داد که کوخاوی با رئیس ستاد ارتش قطر نیز دیدار کرده است و اگر قطر به این ائتلاف بپیوندد و این مساله به یک امر علنی تبدیل شد، یک کار بسیار بزرگ انجام خواهد شد.

از سوی دیگر، گیلی کوهین، خبرنگار سیاسی شبکه کان نیز به این موضوع اشاره کرد و گفت که رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد که طبیعتا اسرائیل باید بخشی از این ائتلاف باشد.

بر اساس این گزارش، آویو کوخاوی در چند روز گذشته سفری به بحرین داشته است و با مسئولان این کشور دیدار و رایزنی کرد.

بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز در اوایل فوریه گذشته به بحرین سفر کرده بود.

در همان ماه نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز به بحرین سفر کرد و علاوه بر مسئولان بحرینی با براد کوبر، فرمانده ناوگان پنجم آمریکا در این کشور دیدار و رایزنی کرد.

رسانه های صهیونیستی در آن زمان به نقل از عبدالله بن احمد آل خلیفه، معاون وزیر خارجه بحرین نقل کردند که " موساد در بحرین حضور دارد و بحرین همکاری امنیتی و اطلاعاتی با اسرائیل دارد".

 

ارسال نظر