|
شناسه خبر: 8254

درخواست نماینده مجلس از رئیس‌جمهور برای رسیدگی به بیانیه اعتراضی سینماگران زن

نماینده مردم خمینی شهر از رئیس جمهور و وزیر ارشاد و دستگاه قضایی خواست تا در خصوص بیانیه جمعی از سینماگران در اعتراض به باج خواهی های غیر اخلاقی در این عرصه اقدامات شایسته انجام دهند.

محمدتقی نقدعلی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: بیانیه جمعی از سینماگران در اعتراض به باج‌ خواهی ‌های غیر اخلاقی که در این عرصه وجود داشته است نشان دهنده آن است که فضای فرهنگی کشور نیازمند نظارت و اصلاح است.

وی افزود: اعتماد بیجایی که در سال‌های گذشته به برخی چهره‌های به اصطلاح سلبریتی اتفاق افتاد این وضعیت را به وجود آورده و تقاضا داریم که پیش از آن که در عرصه‌ عمومی شاهد برخی از هنجارشکنی‌ ها و کشف حجاب‌ ها باشیم و مشکلاتی در آینده به وجود آید، ریاست جمهوری، وزارت ارشاد و دستگاه قضایی اقدامات شایسته انجام دهند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به وزیر ورزش و جوانان گفت: خمینی‌ شهر دارای استعدادهای ملی، بین‌المللی و مدال‌آورانی است که در نوروز ۱۴۰۱ نیز در مسابقات عصر جدید رتبه‌های ممتاز آورده‌اند، لذا باید طرح‌های نیمه کاره ورزشی که قول آن را داده بودید را اجرا کنید و سفری به منطقه داشته باشید.

نقدعلی در تذکر دیگری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی خواستار رسیدگی به وضعیت قیمت مرغ در ماه رمضان شد و گفت: هنوز حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به نتیجه نرسیده این مشکلات به وجود آمده است که باید آن را مدیریت کنید.

وی در تذکری به وزرای جهاد کشاورزی و نیرو نیز بیان کرد: ۱۰ روز آب زاینده رود باز شد اما مشکلات کشاورزی و باغات همچنان پابرجا است و ما در برنامه های شما برنامه مدونی را نمی بینیم. به نظر می‌رسد مقدار کم بارش در بالادست، وزارتخانه را شاد کرده و برنامه خاصی برای ادامه کار ندارند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یازدهم خطاب به رئیس جمهور ضمن تشکر از موفقیت دولت در فروش نفت و بازگشت مبالغ آن به کشور و مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: انتظار داریم انتظام ‌بخشی به پرداخت ‌ها و استخدام‌ ها نیز در دستور کار قرار گیرد و اقدامات شایسته ای انجام دهید. همچنین از آن جایی که به بسیاری از استان‌ ها سفر کرده و حتی از برخی از آنها دو بار بازدید داشته ‌اید، سفری به استان اصفهان نیز داشته باشید که مردم منتظر هستند.

ارسال نظر