|
شناسه خبر: 8260

اعتراض یک نماینده به «کشف حجاب» در جامعه

نماینده مردم شبستر در مجلس گفت برخی از مجریان صداوسیما و هنرپیشه های مطرح در سطح جامعه علنا به اسلام و خون جوانان این مرز و بوم دهن کجی می کنند و هر روز شاهد کشف حجاب برخی خانم های معلوم الحال هستیم. تا کی این وضعیت ادامه خواهد داشت؟

جعفر راستی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر به وزارت خارجه و تیم مذاکره کننده گفت: به لطف خدا در شرایط فعلی نظام جمهوری اسلامی ایران در اوج قدرت قرار گرفته است، چرا نهایت استفاده را از شرایط به وجود آمده به عمل نمی آورید؟ از جمله لغو تحریم ها بدون قید و شرط، محاکمه عوامل ترور شهید سلیمانی و یاران مظلوم ایشان، پایان دادن به جنگ ناجوانمردانه یمن، آزادی حجاب و اظهار اسلام در کشورهای اروپایی، عدم ایجاد مزاحمت به جبهه مقاومت در اقصی نقاط جهان.

وی افزود: امروز دشمن است که باید به خواسته های به حق ملت ایران تن دهد، چرا که به شدت در موضع ضعف قرار دارد. اگر از این فرصت استفاده نشود نسل های آینده ما را نخواهند بخشید.

نماینده مردم شبستر از وزارت ارشاد، سازمان صداوسیما و نیروی انتظامی خواست که به وضعیت حجاب در ملاء عام و داخل خودروها رسیدگی کنند چرا که برازنده نظام اسلامی نیست. برخی از مجریان صداوسیما و هنرپیشه های مطرح در سطح جامعه علنا به اسلام و خون جوانان این مرز و بوم دهن کجی می کنند و هر روز شاهد کشف حجاب برخی خانم های معلوم الحال هستیم، تا کی این وضعیت ادامه خواهد داشت؟ چرا در گزینش آنها قبل از معروف و الگو شدن دقت نمی کنید؟

راستی خاطرنشان کرد: جشنواره فیلم فجر به جای نشر ارزش های اسلامی و انقلابی و ۸ سال دفاع مقدس تبدیل به محل نقل ضد ارزش ها و نظام جمهوری اسلامی شده است. چرا به هر بانوی معلوم الحال اجازه داده می شود ضمن زیر سوال بردن حجاب اسلامی در مورد حلال و حرام شرع مقدس دین اسلام اظهار نظر کند. حرکت زشت ایشان توهین به مراجع تقلید و حوزه های علمیه است. چرا به گستاخی ایشان جوابی داده نشد؟ مسئولان مربوطه باید به این وضعیت نابسامان سامان دهند در غیر این صورت نمایندگان مردم به تکلیف قانونی خود عمل خواهند کرد.

نماینده مردم شبستر در ادامه در خصوص مشکلات حوزه انتخابیه خود خطاب به رئیس دستگاه قضا، گفت: همانطور که اطلاع دارید زمین های معروف به قائم مقام فراهانی در شهرستان شبستر موجب نارضایتی مردم منطقه شده است. چطور ممکن است یک نفر بتواند یک شهر و ۶ روستا را که ده ها هزار نفر در آنجا زندگی می کنند و نسل اندر نسل بر روی این زمین ها کار کرده اند با تکیه بر رژیم پهلوی و با زور تصاحب نماید؟ تقاضا داریم این موضوع را که جان و مال و اعتقادات مردم را هدف قرار داده، حل کنید تا ده ها هزار نفر دعاگوی شما و نظام جمهوری اسلامی باشند.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی، گفت: همانطور که معاونان شما از نزدیک در جریان پروژه بزرگ راه صوفیان - سلماس هستند پس از ۱۵ سال هنوز ۴۰ درصد از این پروژه باقی مانده است و متاسفانه شاهد مجروح و کشته شدن مردم مظلوم منطقه هستیم و علی رغم شعار دولت سیزدهم مبنی بر اتمام پروژه های نیمه تمام در اسرع وقت هنوز اقدام قابل ملاحظه ای در این رابطه صورت نگرفته است.

راستی خطاب به سازمان محیط زیست و وزرات نیرو نیز یادآور شد: چرا علیرغم هزینه کلان از محل صندوق توسعه ملی برای احیای دریاچه ارومیه هنوز طرح های نیمه تمام مربوط به این موضوع به اتمام نرسیده است؟

ارسال نظر