|
شناسه خبر: 8428

ابراهیم عزیزی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با «صبح نو آنلاین»:

آمریکا مانع اصلی مذاکرات است

عزیزی می گوید: مانع اصلی و فعلی در مذاکرات زیاده خواهی های آمریکاست. از همان اول نیز ما پیش بینی می کردیم آمریکایی ها مانند همیشه نقض عهد و پیمان می کنند و به هیچ وجه پای تعهدات خود نمی مانند.

ابراهیم عزیزی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «صبح نو آنلاین» با اشاره به کند شدن روند مذاکرات هسته ای اظهار کرد: موانعی که در مذاکرات وجود دارد به دلیل زیاده خواهی های طرف آمریکایی است و خودشان نیز می دانند.

وی افزود: آمریکایی ها برای احیای برجام با رویکرد کاملا سیاسی برخورد می کنند و عامل کندی و توقف مذاکرات نیز همین مسئله است. طرف آمریکایی همواره در مذاکرات مختلف چه با ایران چه با کشورهای دیگر سعی می کند همواره خواسته های حداکثری داشته باشد.

*آمریکا خودش هم می داند خواسته هایش غیرمنطقی است

عزیزی گفت: خودشان می دانند که خواسته های غیرمنطقی و خواسته های ایران صرفا براساس قانون و حق است. اما این شگرد آن هاست که از ابزارهای فشار علیه طرف مقابل خود استفاده می کنند تا حقش را از او بگیرند و بخش بسیار کوچکی از حقش را با هزار مهنت و دلیل و شرط به او بدهند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: از همان اول نیز ما پیش بینی می کردیم آمریکایی ها مانند همیشه نقض عهد و پیمان می کنند و به هیچ وجه پای تعهدات خود نخواهند ماند. اکنون نیز مسئله و مشکل اصلی هیئت حاکمه دولت آمریکاست که اجازه هیچ حرکتی را نمی دهند.

او تاکید کرد: موضوع بعدی این است که ما مذاکرات را برای منافع ملت ایران می خواهیم و اگر قرار باشد این گفت وگو ها برای مردم ما سودمند نباشد و منافع اقتصادی نداشته باشد قطعا این مذاکرات، نتیجه خوبی نخواهد داشت.

آمریکایی ها باید در ابتدا استراتژی خود را مشخص کنند. زیرا به نظر می رسد در گیج ترین حالت ممکن هستند و سردرگم هستند و نمی توانند درست تصمیم بگیرند. لذا باتوجه به اینکه سیاست درستی برای پیش بردن مباحث وین ندارند می توانیم همین مسئله را مانع اصلی بدانیم.

ارسال نظر