|
شناسه خبر: 8518

سیدعلی آقازاده، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》:

خروج سپاه پاسداران از لیست سازمان‌های تروریستی خط قرمز ایران است

آقازاده گفت: لغو تمام تحریم ها در دستور کار تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران است و مذاکره به هر نتیجه ای که برسد ایران به راه خودش ادامه می دهد.

سید علی آقازاده، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》درخصوص کند شدن مذاکرات هسته‌ای وین بیان کرد: به هرحال دنیا متوجه شده است آمریکا و طرف های اروپایی بودند که در برجام به تعهدات خودشان عمل نکردند و باز هم بعد از تغییر رئیس جمهور در آمریکا خودشان خواستند که به مذاکرات بازگردند.

وی افزود: بنابراین بحث آن اراده ای که در مذاکرات وجود داشت و گره زدن هایی که در طول مذاکرات و دستاوردهای هسته ای جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌شد، امروز هم به همان منوال ادامه دارد و همان دبه کردن های آمریکا و دغل بازی های اروپایی ها را شاهد هستیم.

آقازاده گفت: در مذاکرات بحث های زیادی شده است. اما ما از ابتدا گفته ایم که اگر قرار است آمریکا مجددا وارد توافق شود بایستی شروط جمهوری اسلامی ایران را بپذیرد. همانطور که ایران قوانین و شروط بین المللی را پذیرفت و به آن ها عمل کرد و چه بسا به دلیل یک طرفه بودن برجام خسارت های سنگینی را هم متحمل شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: اما طرف های غربی به تعهدات خودشان عمل نکردند و حتی تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال و خسارت های مضاعفی به کشور ایران وارد کردند.

وی خاطرنشان کرد: امروز هم اگر جمهوری اسلامی ایران وارد مذاکرات شده از لطف و بزرگواریش است. فراموش نکنیم قانون مصوب اقدام راهبردی مجلس هم اثر گذار بود اما طرف های مقابل همچنان باز هم شروع به فرافکنی می کنند.

آقازاده می‌گوید: غربی‌ها قصد دارند تقصیرها را به گردن ایران بی‌اندازند و با بحث هایی مثل تحریم های سپاه پاسداران مذاکرات را به حاشیه ببرند که البته در این خصوص جمهوری اسلامی ایران حتی وقت نمی گذارد که اصلا بخواهد با آن ها مذاکره داشته باشد.

او با اشاره به جوسازی‌های اخیر رسانه‌های غربی در مورد لزوم حذف نکردن نام سپاه پاسداران از لیست سازمان‌های تروریستی توسط آمریکا ادامه داد: قطعا خط قرمز ایران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و از آن هرگز عقب نشینی نخواهد کرد. طرف مقابل باید برای عمل و پایبندی به تعهدات خودشان تضمین بدهند و خسارت هایی که در گذشته به دلیل عدم انجام تعهدات به ایران تحمیل کردند را جبران کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در انتها عنوان می‌کند: بنابراین لغو تمام تحریم ها در دستور کار تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران است و مذاکره به هر نتیجه ای که برسد ایران به راه خودش ادامه می دهد.

 

ارسال نظر