|
شناسه خبر: 8651

دستور قالیباف برای بررسی اعتبار برخی استان‌ها در جداول قانون بودجه ۱۴۰۱

رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد انتقاد وارد شده به جدول اعتبارات برخی شهرستان‌ها در قانون بودجه ۱۴۰۱، تاکید کرد که این جدول باید توسط هیات رئیسه و با حضور رئیس کمیسیون تلفیق بررسی شده و اگر اشکالی وجود داشت تصحیح شود.

سیدکاظم دلخوش اباتری نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز دوشنبه (29 فروردین) مجلس در اخطاری براساس اصول 67 و 3 و تذکر با استناد به ماده 22 آئین نامه داخلی در رابطه با اعمال تغییراتی در جدول اعتبارات شهرستان ها مندرج در قانون بودجه 1401، گفت: اعضای کمیسیون تلفیق برای بررسی این جدول زحمات زیادی کشیدند اما بعد از آن تغییراتی ایجاد شده است.

وی با اشاره به بخش هزینه ای، تملک و اختصاصی استان ها در قانون بودجه 1401، ادامه داد: نحوه تعیین سهم استان ها در بخش جداول ظلم به نمایندگان است بنابراین باید یک کارگروهی جهت بررسی این موضوع تشکیل شود چرا که تغییرات ایجاد شده از نظر شرعی نیز دارای اشکال است.

نماینده صومعه سرا در مجلس تصریح کرد: هم اکنون سهم برخی استان ها به این صورت تغییر کرده، استان کهکیلویه و بویراحمد منفی 14 درصد، خوزستان منفی 7 درصد، تهران مثبت 21 درصد، همدان 11.5 درصد و البرز 29.1 درصد، مگر می شود بعد از نوشتن قانون بودجه به جداول آن دست بزنیم بنابراین باید این مهم بررسی شود که کدام قسمت این جداول را دستکاری کرده است.

دلخوش در مورد نحوه تخصیص بودجه به مناطق محروم، یادآور شد: برای برخی استان ها در مناطق محروم جهت تخصیص 100 میلیارد تومان تنها یک شهر گذاشته شده است و این در حالی است که ممکن است چند شهر محروم در آن استان وجود داشته باشد. معلوم نیست با وزیر کشور یا کدام یک از مسئولان مربوطه در این رابطه مذاکره شده است.

رئیس مجلس در پاسخ به وی افزود: ما این جدول را حتما بررسی می کنیم، بنابراین از آقای حاجی بابایی و هیات رئیسه می خواهیم که حتما این جداول را بررسی کنند.

قالیباف تصریح کرد: در رابطه با اعتبارات تاسیس یافته به حوزه محرومیت زدایی که گفتید به یک شهر در یک استان 100 میلیارد تومان تخصیص داده شده شما می دانید در مورد این ردیف پیرامون حوزه محرومیت زدایی در کشور در هر استان یک شهر به عنوان محروم ترین شهر در کشور در نظر گرفته می شود ولی حتما در جدول باید براساس مصوبات تعیین شود بنابراین آن را بررسی کرده و اگر موردی در آن دارای اشکال باشد باید تصحیح شود.

 

ارسال نظر