|
شناسه خبر: 8656

سیدعلی آقازده، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》:

آمریکا همواره در زمان توافق نهایی بهانه تراشی می‌کند

آقازاده می‌گوید: آمریکا همیشه در زمان‌هایی که همه تصور می‌کنند مذاکرات تمام شده، پا پس می‌کشد و بهانه‌های واهی می‌آورد.

سید علی آقازاده، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مذاکرات هسته‌ای در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا که دور هشتم مذاکرات در وین آغاز شد، ثابت کرد که حسن نیت دارد.

وی افزود: ایران با ابتکار عملی که نشان داد همان ابتدا به طرف غربی مواضع و خطوط قرمزش را منتقل کرد و نشان داد که دیگر مانند سابق در برابر مسائلی که ممکن است منافع ملی را به خطر بیندازد، کوتاه نمی‌آید.

آقازاده ادامه داد: تا پیش از سال تمام پیش بینی ها از روند مذاکرات مثبت بود. علتش هم این بود که آمریکا دریافت هیچ راهی جز پذیرفتن مذاکرات و مواضع ایران ندارد. اما آمریکا همیشه در زمان‌هایی که همه تصور می‌کنند مذاکرات تمام شده، پا پس می‌کشد و بهانه‌های واهی می‌آورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: اکنون نیز اگر مذاکرات همچنان ادامه یافته و به کندی پیش می‌رود به طرف غربی مربوط است. چراکه ایران هیچکاه مواضع و خواسته‌های خود را کم یا زیاد نکرده و در دولت جدید همواره بر خطوط قرمز تاکید کرده است.

او خاطرنشان کرد که لغو تمام تحریم‌ها و نفع اقتصادی ایران چیزی نیست که غیرقانونی باشد.بلکه تحریم‌های فعلی آمریکا غیرقانونی است و آن‌ها هستند که باید دست از این قبیل زورگویی‌ها بردارند. از طرفی به هرکس و هرکشوری هم بگوییم آیا حاضر هستید بدون هیچ تضمینی با فرد یا کشوری که بیش از ۴۰ سال با شما دشمن بوده و توافقات را زیر پا گذاشته، قراردادی امضا کنید قطعا پاسخشان منفی است.

آقازاده در انتها تشریح کرد: بنابراین آمریکا اکنون برای اینکه بگوید نمی‌خواهد خواسته‌های ایران را بپذیرد، هر بهانه‌ای را مطرح می‌کند تا تقصیرات را به گردن ما بیندازد. اما دولت جدید با دولت های قبلی فرق دارد .

 

 

ارسال نظر