|
شناسه خبر: 8674

ابراهیم رئیسی به دردسر افتاد /تیم اقتصادی دولت تغییر می کند؟

قواعد اقتصادی معلوم و مشخص است که ایراد کار از کجاست و می‌شود فهمید که چرا یک کالا گران می‌شود و چرا تورم رو به افزایش است.

 

روزنامه کیهان یکی از نوشته های منتشر شده در کانال حزب اتحادملت را بازنشر داد.

در این مطلب آمده است:

*پشت‌پرده گرانی‌ها همان موضوع تحریم است اما به‌دلیل آنکه آقای رئیسی پیشتر گفته بود که تحریم‌ها اثری در اداره کشور ندارد و عملاً وضعیت نابسامان اقتصادی را بر گردن دولت قبل انداخته بود، اکنون نمی‌تواند بگوید تحریم‌ها وضعیت اقتصادی را برهم ریخته است و حالا عنوان پشت‌پرده تبدیل به ‌گریزگاهی برای آقای رئیسی شده است؛ وگرنه قواعد اقتصادی معلوم و مشخص است که ایراد کار از کجاست و می‌شود فهمید که چرا یک کالا گران می‌شود و چرا تورم رو به افزایش است.

*حتما تیم اقتصادی دولت که همه از نظر فکری نزدیک به آقای رئیسی هستند، می‌دانند که علت گرانی‌ها چیست. حالا آقای رئیسی یا علل را از تیم اقتصادی‌اش جویا شده و می‌داند اما نمی‌گوید که این کار یعنی فرافکنی، یا آنکه واقعاً نمی‌داند و کسی هم چیزی به او نگفته است که ندانستن جرم نیست و او هم تخصص اقتصادی ندارد، اما اگر این‌گونه است باید پرسید پس دقیقاً وظیفه تیم اقتصادی‌اش چیست؟

*آقای رئیسی چه بداند و چه نداند که علل گرانی‌ها چیست، وضعیت کنونی ثابت می‌کند که تیم اقتصادی‌اش کارآمد نیستند. اگر این افراد می‌توانستند کاری بکنند، در همین هفت‌ماه حداقل می‌دیدیم که در یک حوزه کاری انجام داده باشند.

*اکنون دولت به جایی رسیده که برخی به آقای رئیسی پیشنهاد می‌دهند تیم اقتصادی‌اش را عوض کند یا تغییرات دیگری در کابینه به‌وجود آورد. واقعیت این است که دولت از بحران مدیریتی رنج می‌برد و این کاملاً محسوس است.

اقتصاد نیوز

ارسال نظر