|
شناسه خبر: 9217

اشتری همچنان بدون پاسخ به سؤالات اصلی، به اتهام افکنی ادامه می دهد

سوپرانقلابی ها، طلبکار شده اند

سوپرانقلابی‌ها که حالا مسیر انقلابی‌ها را با احوالات خود همسو نمی‌بینند، راه دیگری را در پیش دارند. مشیء امام و رهبری اگرچه مقابل تندروی و افراط و تفریط است، اما این مشیء گویا خوشایند برخی نیست؛ نمونه بارز آن شاید همین به اصطلاح عدالت خواهانی باشند که از هر فرصتی می‌خواهند کلاهی برای خود و هم کیشانشان فراهم کنند. وحید اشتری شاید یکی از این نمونه‌ها باشد که این روزها حتی از نشستن روی بام اصلاح‌طلبان نیز دریغی ندارند. اصلاح‌طلبانی که از استفاده ابزاری از هر فرصتی برای سیاسی‌کاری و سیاه‌نمایی، دریغ نمی‌کنند.

در همین راستا حالا وحید اشتری یکی از چهره‌های شناخته شده مدعی عدالتخواهی که در ماه‌های گذشته با پروژه‌های سیاسی حسابی سروصدا کرده است، در مصاحبه‌ای با اعتماد آنلاین که روز گذشته در روزنامه اعتماد نیز بازتاب داده شد، تمام تلاشش را می‌کند تا در میدان توجه باقی بماند؛ اگرچه نوع برخورد با وی پس از انتشار برخی اسناد تعجب خبرنگار اعتماد آنلاین را نیز برانگیخته است اما پاسخ قابل قبولی برای آن ندارد. خبرنگار از وی می‌پرسد که  در مورد اخیر در رابطه با سفر خانواده آقای قالیباف و صحبتی که شما کردید جایی نبود که [این خبر] کار نشود و موضوعی نبود که در رابطه با این مساله [به آن] پرداخته نشود. اگر یک چهره دیگر این کار را می‌کرد، برداشت من این است که شاید برخورد تندتری می‌شد. اشتری پس از شنیدن این سؤال می‌گوید: «برخورد تندتر...» و بعد از آن با این سؤال مواجه می‌شود که «اما الان شما آزاد هستید و ما در خدمت شما هستیم» و با خنده و با گفتن شما لطف دارید، سعی می‌کند از این موضوع فرار کند. دسترسی به اسناد آن هم با این جزئیات و در این سطح، موضوعی نیست که به‌راحتی بتوان از کنار آن گذشت و اشتری پیش از آن که مسیر گذشته خود را پی بگیرد باید نسبت به روابط و مناسبات خود افشاگری‌هایی را انجام دهد تا بیش از این در سیبل انتقادها قرار نگیرد.

اشتری به دنبال تکمیل پازل سیسمونی
اشتری در بخشی از صحبت‌های خود در این مصاحبه می‌گوید که آقای قالیباف اصلا روی شکایت کردن در این مورد (مساله سیسمونی) را ندارد؛ مثلا چه موضوعی را می‌خواهد انکار کند؟ چه چیزی را تکذیب کند؟ آن هم بدون اشاره به اینکه اصلا چرا واکنش رئیس مجلس برایش اهمیت دارد و کدام تکه پازل طراحی شده‌اش ناقص است. وی که در این مصاحبه از هیچ آسمان و ریسمان بافتنی برای رسیدن به موضوع سفر خانواده قالیباف به ترکیه دریغ نمی‌کند. ادعای جدیدی را مطرح می‌کند و می‌گوید که  اخیرا من با یک نماینده مجلس صحبت می‌کردم؛ چون تماس گرفته بود و می‌گفت شما بی‌خیال این موضوع شوید، آقای قالیباف می‌خواهد سخنرانی کند و از مردم عذرخواهی کند و اگر امکان دارد، شما هم دیگر ادامه ندهید. من هم گفتم شما می‌دانید جزییات دقیق این مساله چه بوده است؟ گفتند: بله من خودم هم پیگیری و پرس‌وجو کردم و من خودم فکر می‌کردم که ۳۰۰ یا ۴۰۰ کیلو بار داشتند ولی ایشان گفتند که ۲۹۴ کیلو تگ بارشان بوده است و ۲۵ کیلو بار مجاز بوده و ۲۹۴ کیلو بار خانم آقای قالیباف بوده است. می خواهم بگویم این مساله پنهانی نیست که ما بخواهیم افشاگری کنیم.  این فعال به اصطلاح عدالت‌خواه که حالا به‌راحتی نمی‌خواهد از کانون توجهات کنار گذاشته شود با مرور و ادعای جزئیات جدید، از راهبرد جدیدی پرده‌برداری می‌کند که در ادامه گفت‌وگو رگه‌های آن در سؤالات و پاسخ‌ها، بهتر نمایان می‌شود. وی که سخنرانی و طلب عذرخواهی قالیباف را دست‌مایه ادامه یافتن پروژه خود قرار می‌دهد، با سؤالات این رسانه اصلاح‌طلب سعی می‌کند هدف خود را بهتر تبیین کند. البته به چالش کشیدن رئیس مجلس موضوع جدیدی نیست و پس از تکیه زدن قالیباف بر کرسی سبز بهارستان، با قدرت آغاز و ادامه دارد. مخالفت‌ها و سیاه نمایی‌ها اگرچه مجلس انقلابی و به‌ویژه رئیس آن را از تکاپو بازنداشته است اما طراحان و بازیچه‌ها را نیز مأیوس نکرده است و هنوز از هر فرصتی برای مقابله با مجلس یازدهم نهایت بهره را می‌برند. اشتری در ادامه مصاحبه اخیر خود و در پاسخ به سوالی که هیچ ارتباطی با قالیباف ندارد، پاسخ بی‌ربط را در دستور کار قرار می‌دهد تا هدف خود را محقق کند. وی در ادامه خطاب به رئیس مجلس می‌گوید که شما خانواده‌تان رفتند از خارج از کشور سیسمونی خریدند،  بیایید جلوی دوربین.

تعجب اعتماد آنلاین از پیله کردن اشتری به قالیباف
وی در ادامه می‌گوید که اعضای خانواده رفته‌اند یک کاری انجام داده‌اند، یا خانواده باید عذرخواهی کنند یا شما باید به عنوان مقام رسمی سیاسی‌ای که اعضای خانواده‌اش رفته‌اند از مردم عذرخواهی کنید. 
شما بیا پشت تریبون و به مردم بگو که ببخشید و اشتباه کردم یا بگو خانواده‌ام به من ارتباطی ندارند یا هر چیزی، فقط یک توضیحی به مردم بدهید و یک بار با مردم حرف بزنید و این را بپذیرید که اشتباه کرده‌اید.
اشتری نشان می‌دهد که مساله وی با رئیس مجلس از جنس شخصی است که بازهم با تعجب خبرنگار مواجه می‌شود و می‌پرسد «فقط مختص ایشان است؟» و در پاسخ می‌گوید که در میان اصولگرایان نماد این سبک ایشان است و اعتماد آنلاین با نوشتن [این بخش از گفت‌وگو قابل انتشار نیست] به مخاطب می‌فهماند که با شخصیتی طرف است که حرف‌هایش نه تنها برای مردم قابل شنیدن نیست، بلکه ممکن است هزینه‌هایی برای آن رسانه هم داشته باشد.
کار به همین جا ختم نمی‌شود و سؤالات معنادار این رسانه اصلاح‌طلب ادامه پیدا می‌کند؛ سوالاتی که شاید بیش‌تر از پاسخ‌های اشتری پیام دارد؛ در ادامه این گفت‌وگو خبرنگار پس از شنیدن حملات بی محابای اشتری به قالیباف می‌گوید که «یک انتقادی که بخشی از بدنه و چهره‌های جریان اصولگرا از شما دارند این است که شما خیلی ساده به بعضی افراد پیله کرده‌اید؛ مثلا به آقای قالیباف پیله کرده‌اید». این سؤال که به‌خوبی مشی اشتری و هم کیشان پروژه بگیرش را هویدا می‌کند شاید پیش از این نیز مورد توجه بسیاری قرار گرفته باشد. شاید یکی از راهبردهای اصلاح‌طلبان و به‌ویژه اشتری از ترتیب دادن این مصاحبه زنده نگاه‌داشتن این موضوع بود که با پیشنهاد مناظره به رئیس مجلس با یک فعال به اصطلاح عدالت‌خواه، تشت رسوایی خود را به زمین انداختند. مناظره یکی از روسای قوای سه گانه با مخالفانی با این سوابق که پیش از این حتی از ذهن خیلی‌ها نمی‌گذشت حالا دستمایه سیاه‌نمایی‌های اصلاح‌طلبان و عدالت‌خواهان علیه رئیس مجلس شده است؛ راهبردی که اگرچه بیش از تصور طنازانه است اما نشان‌دهنده عاقبت افراط و تفریط است. دراین‌میان اما همچنان دو نکته مورد توجه است؛ اول این‌که چرا اشتری همچنان درباره دست یافتن به عکس پنهان و به دست آوردن محتوا سخنی نگفته و منبع آن را مشخص نکرده‌است. نکته بعدی هم آن که چرا نهادهای مسوول درباره شیوه دستیابی او به چنین محتوایی که ذیل یک پروژه کلان سیاسی تعریف‌شده اقدام عملی انجام نمی‌دهند؟ گرچه پروژه فایل صوتی و ترکیه با رأی قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف به نتیجه نرسید اما پاسخ به این دو سوال ماهیت سیاسی این مدعیان عدالت‌خواهی یا عدالت‌خواهان کاذب و به تعبیری سوپر انقلابی‌های گذشته و پشیمان های امروز را روشن خواهد کرد.

 

ارسال نظر