|
شناسه خبر: 9235

قالیباف در سومین اجلاس بین‌المللی فعالان مهدوی:

نیازمند جهاد تصمیم هستیم

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا هیچ‌گاه با ما کنار نخواهند آمد، به ضرورت «جهاد تبیین، جهاد تصمیم و جهاد تولید» اشاره کرد و گفت: برای ساختن دولت اسلامی نیازمند فعالیت در عرصه خدمات عمومی مشترک هستیم که موردنیاز همه مردم است. در گام دوم انقلاب باید یک بازنگری در حکمرانی انجام دهیم یعنی نیازمند یک اندیشه‌ورزی برای تولید فکر در همه ابعاد هستیم.

محمدباقر قالیباف در سومین اجلاس بین‌المللی فعالان مهدوی گفت: مهدویت وجود حضرت حجت بر این زمین و عالم است. این مساله انکارناپذیر و جزء حقایق نظام آفرینش است. بحث از انسان کاملی است که در بین ما وجود دارد. این توفیق خداوند متعال برای روزی رساندن به عالمیان است. باید از خداوند طلب توفیق کنیم برای بدل شدن به یک منتظر واقعی.
رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید انقلاب اسلامی ایران را درک و فهم کنیم که در چه زمانی شروع شد و به پیروزی رسید. در عصری که در مسائل اقتصادی، امنیتی - اطلاعاتی و سایر مسائل مادی در قبضه ابرقدرت‌ها بود و در شرایطی که حکومت پهلوی نوکر رژیم‌صهیونیستی و قدرت استکباری آمریکا بود، این انقلاب روی کار آمد، شکل گرفت و به پیروزی رسید. فلسفه انقلاب ما از دو فرهنگ عاشورای حسینی و فرج مهدوی می‌آید.
به گزارش ایسنا، قالیباف درباره «فرهنگ عاشورایی و مهدوی» گفت: عاشورا برای مقاومت و ایستادگی و فرج برای امید به آینده است. مهدویت مقصد و مقصود نهایی ماست. ما به این امید و با این نگاه به آینده گام برمی‌داریم و زندگی می‌کنیم. انقلاب اسلامی ایران و روح این انقلاب با تمام قدرت در مقابل همه باورهای فرهنگ اومانیستی و  نئولیبرالیستی ایستاده است. بیانیه گام دوم انقلاب منشوری فشرده و حکیمانه از سرنوشت ما تا سرگذشت ماست. این مسیر حرکت ما در گام دوم را روشن می‌کند. چند مرحله اساسی دیده شده است که در این مسیر باید به آن توجه کنیم.
رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بحث ما یک تحول معرفتی و معنویتی است که این دو باعث پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد. پیروزی انقلاب باعث شد، نظام اسلامی شکل بگیرد. طبق فرمایش حضرت‌آقا در دوره دولت اسلامی هستیم. باید به‌سمت جامعه اسلامی و حکومت اسلامی برویم تا نهضت انتظار و ظهور خورشید ولایت عظیم(عج) برویم. دشمنان با جمهوری اسلامی که ریشه در فرهنگ و عترت ندارد، مشکلی ندارند. کشورهایی به‌اسم اسلامی وجود دارد که استکبار جهانی هیچ مشکلی با آن‌ها ندارد.
وی با بیان این مطلب که مردم برای فرهنگ مهدوی هزینه دادند و ایستادند، گفت: اگر در دهه گذشته، هزینه‌های زیادی دادیم، ملت ما تحمل رنج و زحمت و مشقت را داشته و دم برنیاورده است، علتش استقلال، آزادی و مبارزه با سلطه‌گری و زیرسلطه نرفتن است. وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که دشمنان انقلاب گاهی عظمت این انقلاب و قدرتش را بیشتر درک کردند، نسبت‌به کسانی که تصور می‌کردند تاریخ مصرف انقلاب گذشته است. آن‌ها از گذشته خود پشیمان هستند که بخش قابل‌توجهی از نارسایی‌های کشور الزاما به‌خاطر فشارهای خارجی نیست. به این خاطر است که باورهای انقلاب اسلامی را فراموش کرده‌اند. بعضی می‌خواهند بگویند هزینه‌های تحمیل‌شده به کشور نتیجه مبارزه با شیاطین است؛ این در حالی است که هزینه‌های نتیجه همراهی با شیاطین است.
قالیباف با اشاره به حضور رزمندگان جمهوری اسلامی ایران در جبهه مقاومت گفت: همه اراده رژیم‌صهیونیستی این بود که در مرزهای ما با ما مقابله کند اما رزمندگان اسلامی در کنار گوش‌شان ایستاده‌اند. فرهنگ مهدویت است که توانسته در برابر هژمونی آمریکا بایستد و این هژمونی را بهم بزند. این مهم چیزی جز بینش و روش انقلاب اسلامی نیست. یکی از ماموریت‌های جدی ما نشان دادن کارآمدی دین در اداره جامعه است. این مهم‌ترین وظیفه ماست. این ما مسوولان هستیم که با عمل‌مان نشان دهیم یک منتظر واقعی هستیم.
رییس مجلس شورای اسلامی درباره مطالبه مردم از مسوولان گفت: برای ساختن دولت اسلامی نیازمند فعالیت در عرصه خدمات عمومی مشترک هستیم که موردنیاز همه مردم است. این مطالبه مردم درست و منطقی است و باید در کشور ازسوی خود مردم تولید شود؛ تولیدی قابل رقابت با همه دنیا. تا امروز کارها بسیاری انجام شده است و در مقام قیاس در قله‌ای غیرقابل مقایسه با گذشته هستیم اما باید بپذیریم اشکالاتی هم داریم. باید رضایت مردم را در بخش خدمات عمومی جذب کنیم.
دولت اسلامی و نظام جمهوری اسلامی نقطه تمایزی با بقیه کشورها دارد. قدرت نرم و گفت‌وگو و در‌عین‌حال قدرت سخت از ظرفیت‌های دولت اسلامی است. اگر منتظر واقعی باشیم، منفعل نخواهیم بود. منتظر نشسته نداریم. نیازمند حکمرانی نو هستیم. بدون شک نیازمند اندیشه‌ورزی برای تولید فکر هستیم. پس ما نیازمند جهاد تولید، جهاد تصمیم و جهاد تبیین هستیم. نباید در تصمیم‌گیری تردید کنیم. هرگاه تردید کردیم، نتیجه‌اش این شد که تاخیر کردیم. تاخیر شرایط را تغییر داد و ما را منفعل کرد. نیازمند گوش شنوای مسوولان برای شنیدن اهل علم، حرف مردم و همه کسانی هستیم که حق به گردن ما دارند.
وی با اشاره رفتار آمریکا در حوزه هسته‌ای هم گفت: آمریکا هیچ‌گاه با ما کنار نخواهد آمد. به‌عنوان یک خدمت‌گزار که یک دستم زیر سنگ آسیاب کار بوده است، باید بگویم امکانات مادی و انسانی ما بزرگ‌ترین فرصت برای حرکت است. ناامیدی در فرهنگ شیطان است و در فرهنگ مهدویت وجود ندارد. مگر می‌شود کسی بر این باور باشد که امامش حاضر است و صاحب ماست و ناامید باشد. باید در هر شرایطی امیدوار باشیم. با حرف نمی‌شود کسی را قانع کرد. باید با عمل‌مان در هر نقطه‌ای که هستیم کار مهدوی کنیم.

 

ارسال نظر