|
شناسه خبر: 9472

قالیباف: دستگاه قضا در دوره جدید گره‌گشا بوده است

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی روز گذشته (یکشنبه 5تیر) مجلس در نطق پیش از دستور خود ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت مظلومانه شهید بهشتی و یاران ایشان اظهار داشت: در آستانه فرارسیدن هفتم تیرماه، سالروز شهادت مظلومانه شهیدبهشتی و یاران ایشان در انفجار دلخراش دفتر حزب جمهوری اسلامی را تسلیت می‌گویم.

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی روز گذشته (یکشنبه 5تیر) مجلس در نطق پیش از دستور خود ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت مظلومانه شهید بهشتی و یاران ایشان اظهار داشت: در آستانه فرارسیدن هفتم تیرماه، سالروز شهادت مظلومانه شهیدبهشتی و یاران ایشان در انفجار دلخراش دفتر حزب جمهوری اسلامی را تسلیت می‌گویم.
وی افزود: منافقان کوردل با طراحی این ترور و همچنین در 6تیرماه همان سال، با ترور مقام معظم رهبری در مسجد ابوذر تهران، درصدد این بودند با به شهادت رساندن زبده‌ترین و محبوب‌ترین نیروهای فکری، توانمندترین افراد اجرایی انقلاب و نزدیک‌ترین یاران و شاگردان امام راحل(ره)، انقلاب اسلامی را به بن‌بست بکشانند اما اراده خداوند متعال و رهبری حکیمانه امام و هوشمندی مردم، انقلاب را باصلابت‌تر از قبل به پیش برد. رییس مجلس با بیان اینکه شهیدبهشتی عمر شریف و بابرکت خود را در راه ترویج فهم عالمانه از دینداری و انقلابی‌گری صرف کرد، گفت: شهیدبهشتی در این راه با تأسی به آرمان‌های امام‌راحل (ره) هم با افراط و هم با تفریط مبارزه کرد.
قالیباف ادامه داد: شهیدبهشتی از آن جهت که نماد بارز انقلابی‌گری عقلانیت‌محور و عدالت‌محور بود و یک قدم از آرمان‌های انقلاب کوتاه نمی‌آمد و به احدی اجازه تعدی به حقوق اساسی مردم را نمی‌داد، همزمان مغضوب سه گروه بود؛ گروه اول استکبار خارجی که از منطق محکم و اراده استوار او در راه استکبارستیزی به ستوه آمده بودند و صدای رسای او را سد محکمی در برابر نفوذ و استحاله انقلاب اسلامی می‌دانستند. وی در ادامه گفت: گروه دوم، منافقان و ضدانقلاب داخلی که توان تشکیلاتی شهیدبهشتی و قدرت بی‌نظیر او در بسیج مردم علیه ضدانقلاب، آن‌ها را ناتوان و بی‌اثر کرده بود و گروه سوم هم مقدس‌مآب‌هایی که با تظاهر به سوپرانقلابی بودن در برابر باور عمیق شهید بهشتی به مردم و اعتقاد قلبی او به ملت و حراست او از حقوق مردم خود را ناتوان می‌دیدند و نمی‌توانستند انقلابی‌گری عاقلانه شهیدبهشتی را تحمل کنند و جوانان انقلابی را علیه شهیدبهشتی تحریک می‌کردند.
رییس مجلس با تاکید بر اینکه درحقیقت شهیدبهشتی پیش از شهادت به دست منافقان و جاهلان ترور شخصیت شده بود، تصریح کرد: بر این اساس بود که امام راحل (ره) فرمودند شهیدبهشتی مظلوم زیست و مظلوم به شهادت رسید، رحمت خدا بر شهید بهشتی و یاران ایشان.
 قالیباف در ادامه نطق خود ضمن تبریک فرارسیدن هفته قوه‌قضاییه به تمام مجاهدان دستگاه قضا اعم از قضات و سایر عزیزان در تمامی رده‌های آن قوه، گفت: تحولات دستگاه قضا در مسیر اجرای اهداف سند تحول قضایی در دوره جدید امیدآفرین و گره‌گشا بوده است، از حجت‌الاسلام‌والمسلمین اژه‌ای و همکاران ایشان که به‌صورت شبانه‌روزی در تلاش برای ایجاد تحول در دستگاه قضا و افزایش سرمایه اجتماعی نظام هستند، تشکر می‌کنم. وی  تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی در راه تدوین و تصویب قوانین موردنیاز جهت تحقق اهداف دستگاه قضا همراه قوه‌قضاییه است و در این مسیر دو قوه تمام توان خود را برای افزایش رضایت عمومی به کار خواهند بست. رییس مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت جان‌باختن تعداد زیادی از برادران و خواهران افغانستانی در زلزله ولایت خوست، گفت: در غیاب بسیاری از کشورها و گروه‌های مدعی دوستی با ملت افغانستان، جمعیت جوانان هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته و برادرانه به نیابت از ملت سرافراز ایران به یاری ملت مظلوم افغانستان شتافته است و در این راه از تمامی تجارب خود برای کاستن از بار مشکلات مردم در مناطق زلزله‌زده بهره‌ خواهد گرفت که بدین گونه به تمامی امدادگران آن جمعیت خداقوت می‌گویم و از خداوند برای تمام جانباختگان آن حادثه رحمت و مغفرت و برای مصدومان شفای عاجل مسالت دارم.

ارسال نظر