|
شناسه خبر: 9745

پنج شهید خان‌طومان شناسایی شدند

پیگیری حاج‌قاسم به ثمر نشست

روز گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای، از شناسایی و تایید هویت پیکر مطهر پنج شهید خان‌طومان در سوریه خبر داد. در میان شهدای تازه شناسایی‌شده، نام شهید عبدالله اسکندری بیش از دیگران چشم‌ها را به خود معطوف کرد؛ شهیدی که انتشار تصاویر بدن بی‌سر او ازسوی داعش، داغ زیادی را بر دل‌ها نشاند.

روابط‌عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیروز در اطلاعیه‌ای از شناسایی و تایید هویت پیکر مطهر پنج شهید خان‌طومان در سوریه خبر داد و اعلام کرد: «با عرض تسلیت و تعزیت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، به آگاهی ملت شهیدپرور و عاشورایی ایران اسلامی می‌رساند؛ در راستای پیگیری دستور سردار سرافراز سپاه اسلام، شهید حاج‌قاسم سلیمانی مبنی بر پیگیری ویژه مفقودین محور خان‌طومان، با عنایات الهی و تلاش‌های مستمر و شبانه‌روزی گروه تفحص، هویت پیکر مطهر پنج شهید مدافع‌حرم از استان‌های مازندران، البرز و فارس با نام‌های سردار شهیدعبدالله اسکندری، سردار شهیدرحیم کابلی، شهید والامقام مصطفی تاش‌موسی، شهید والامقام محمدامین کریمیان و شهید والامقام عباس آسمیه، از طریق تطبیق نمونه DNA در مرکز ژنتیک سپاه شناسایی و تایید شد و پیکرهای مطهر این شهدای والامقام به میهن اسلامی بازگشت». روابط‌عمومی کل سپاه عنوان کرد: «آیین‌های وداع، تشییع و خاکسپاری پیکرهای مطهر شهدا متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد».
همانطور که در اطلاعیه سپاه آمده، نام سردار شهید عبدالله اسکندری رییس سابق بنیاد شهید استان فارس در میان اسامی شهدای تازه شناسایی‌شده وجود دارد. شهید اسکندری در سال‌1393 به دست تروریست‌های «اجناد الشام» به شهادت رسید و یکی از فرماندهان گروهک تروریستی داعش پس از شهادت، سر از پیکر بی‌‌جانش جدا کرد و تصاویر آن را در فضای مجازی منتشر ساخت. هرچند اندکی پس از شهادت سردار اسکندری، وعده خدا محقق شد و این فرمانده داعشی به درک واصل شد اما داغ این شهید بزرگوار هنوز در دل‌های دوست‌داران و ارادتمندانش تازه مانده است.
عملیات خان‌طومان ازسوی جبهه مقاومت اسلامی در برابر تروریست‌هایی انجام گرفت که قصد تصرف خان‌طومان را داشتند. خان‌طومان نام یک روستا در نزدیکی بزرگراه حلب- دمشق است که دارای اهمیت استراتژیک برای هر دو طرف درگیری بود.
 

 

ارسال نظر