|
شناسه خبر: 9808

رهبر انقلاب در پاسخ به نامه دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین:

ثابت کردید هر بخش از مقاومت به‌تنهایی می‌تواند بینی دشمن را به خاک بساید

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب در پاسخ به نامه آقای زیاد النخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، مقاومت شجاعانه جهاد اسلامی را موجب ارتقای جایگاه این جنبش در مقاومت و خنثی شدن خدعه رژیم‌صهیونیستی و به خاک ساییدن بینی آن دانستند و با تاکید بر لزوم حفظ یکپارچگی همه گروه‌های فلسطینی، خاطرنشان کردند: دشمن غاصب رو به ضعف و مقاومت فلسطین روبه‌قوت است. متن پاسخ رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
« بسم الله الرحمن الرحیم
برادر مجاهد جناب آقای زیاد النخاله دام توفیقه
سلام علیکم، نامه‌ متین و مژده‌بخش جنابعالی را دریافت کردم. خداوند به شما پاداش نیک دهد و پیروزی نهایی ملت سربلند و مظلوم فلسطین را نزدیک فرماید.
حادثه‌ اخیر، افتخارات جنبش جهاد اسلامی فلسطین را مضاعف ساخت و جایگاه جهاد اسلامی را در حرکت مقاومت شکوهمند ملت فلسطین ارتقا بخشید. شما با مقاومت شجاعانه‌ خود، سیاست خدعه‌آمیز رژیم غاصب را خنثی کردید. شما ثابت کردید که هر بخش از مجموعه‌ مقاومت، به‌تنهایی هم می‌تواند بینی دشمن را به خاک بساید. شما با پیوند زدن مجاهدت در غزه با کرانه و دیگر نیروهای مقاومت با حمایت‌شان از حرکت جهاد، توانستید یکپارچگی جهاد ملت فلسطین را به رخ دشمن خبیث و خدعه‌گر بکشید. همه‌ سعی گروه‌های فلسطینی در همه‌ سرزمین فلسطین باید برای حفظ این یکپارچگی باشد. دشمن غاصب روبه‌ضعف است و مقاومت فلسطین روبه‌قوت است، و لاحول و لاقوة الا بالله. ما همچنان در کنار شماییم. سلام علیکم و العهود بحالها...
 سیّدعلی خامنه‌ای
۲۰ مرداد ۱۴۰۱»
 زیاد نخاله در نامه خود به حضور گسترده مجاهدان فلسطینی به‌خصوص جنبش جهاد اسلامی و شاخه نظامی سرایا القدس در سراسر فلسطین به‌ویژه در غزه و کرانه قهرمان غربی اشاره و خاطرنشان کرد: با حضور گردان‌های مقاومت جهاد، هیچ روزی نمی‌گذرد، مگر آنکه در کرانه غربی درگیری‌هایی با رژیم‌‌صهیونیستی به‌وقوع می‌پیوندد.
دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در تشریح وضعیت غزه، به ایستادگی مقتدرانه این منطقه در مقابل رژیم اشغالگر اشاره کرد و درباره درگیری‌های سه‌روزه اخیر افزود: ما این درگیری‌ها را «وحدة الساحات» (اتحاد میدان‌ها) نامیدیم تا بر اتحاد ملت‌مان در برابر دشمنی تاکید کنیم که با تمام قدرت و توطئه‌هایش سعی بر نابودی این اتحاد دارد. 
زیاد نخاله با تاکید بر اینکه در این جنگ سراسر سرزمین اشغالی فلسطین تحت بُرد شلیک موشک‌های مقاومت جهاد اسلامی قرار داشت، گفت: این نبرد برآوردهای رژیم‌صهیونیستی را مختل کرد، به شکلی که آن‌ها ظرف سه روز مجبور به تقاضای آتش‌بس و تن دادن به شروط مقاومت شدند. 
دبیرکل جهاد اسلامی، نقشه دشمن را ایجاد تفرقه در میان نیروهای مقاومت خواند و افزود: آن‌ها اعلام کردند که هدف از جنگ فقط جهاد اسلامی است اما جهاد اسلامی با مبارزه مقتدرانه و شجاعانه خود، حیرت و حمایت کلیه نیروهای مقاومت در منطقه و جهان را برانگیخت و ازسوی ملت فلسطین و همه تشکیلات مقاومت و در رأس آن جنبش حماس، موردتایید و حمایت قرار گرفت. دبیرکل جهاد اسلامی این دستاورد مقاومت را مقدمه پیروزی‌های بزرگ‌تر ملت فلسطین در آینده خواند و با تشکر از نقش جنبش حزب‌الله به رهبری جناب سیدحسن نصرالله و همچنین حمایت و تاییدهای ایران در همه ابعاد به رهبری و هدایت رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اگر این حمایت‌ها و ایستادگی مستمر و همیشگی شما نبود، این پیروزی و پیروزی‌های گذشته به دست نمی‌آمد.

ارسال نظر