|
شناسه خبر: 9833

نوشته ضد ملی موسوی موجب شد تا برعکس آن چه او می خواست یاد و خاطره سردار همدانی بیشتر از قبل گرامی داشته شود

حبیب سپاه اسلام

در شناختن فتنه و مقابله با آن مرز نمی‌شناخت؛ حبیب سپاه با نقش‌آفرینی تعیین‌کننده در فتنه88 توجه خیلی‌ها را به خود جلب کرده بود و این موضوع در همان دوران و بعد از آن باعث هجمه‌هایی به وی شد.

پس از درهم پیچیده شدن نسخه فتنه88، مقابله با فتنه جدید در منطقه را در مقابل خود می‌بیند و با فرماندهی میدانی در سوریه روندی را طرح‌ریزی و پیگیری می‌کند که درنهایت منجر به شکست داعش در این کشور می‌شود.
شهیدهمدانی که در این روزها با انتشار مطلب منسوب به میرحسین موسوی، یکی از سران فتنه۸۸، بار دیگر به کانون توجه‌ها آمده است، ماموریت‌های مهمی را در دوران فرماندهی خود بر دوش داشته و درنهایت در یکی از همین ماموریت‌ها به شهادت می‌رسد. اهانت‌های میرحسین موسوی یکبار دیگر باعث شد تا یاد شهید همدانی زنده شود. موسوی در بخشی از مطلب خود، ضمن انتقادات تند به سیاست‌های منطقه‌ای ایران با ادبیاتی وقیحانه به ساحت سردار شهید حاج‌حسین همدانی اهانت کرده.
سردارهمدانی که در روزهای ابتدایی جنگ با عراق به مناطق عملیاتی غرب شتافته و توفیقات زیادی را به دست آورده بود، به همراه احمد متوسلیان، محمدابراهیم همت و محمود شهبازی در تشکیل و سازماندهی لشکر ۲۷محمدرسول‌الله نقش بسزایی داشت؛ لشکری که بعد‌ها فرماندهی آن را نیز در جریان ناآرامی‌های پس از انتخابات سال۱۳۸۸ عهده‌دار شد. بهره‌بردن و ساماندهی اشرار جنوب تهران برای مقابله با فتنه و تربیت و جذب آن‌ها در جهت خدمت به انقلاب اسلامی باعث شده است تا برخی کینه عمیقی از وی به دل گرفته و حتی پس از سال‌ها از شهادت هم دست از اهانت به وی برندارند.
 
حبیب سپاه؛ مرد میدان‌های سخت
 حبیب سپاه سابقه‌ای طولانی در میدان‌ها مختلف داشت و به‌خوبی موانع را شناسایی و از پیش پا برمی‌داشت. جانشینی قرارگاه ثارالله(ص)، معاون مرکز راهبردی سپاه، مشاور عالی فرمانده کل سپاه و جانشینی سازمان بسیج مستضعفان از او فرمانده‌ای کهنه‌کار با کوله‌باری از تجربه و شناخت ساخته که سبب شد تا حساس‌ترین و مهم‌ترین سپاه کشور که دارای ویژگی‌های خاص است، برعهده ایشان گذاشته شود. 16مهرماه 1394 با خبر شهادت سردار همدانی در سوریه و در دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) با شهدای مدافع حرم گره خورد تا مزد چند دهه جهاد در راه خدا را گرفته باشد.
این شهید باافتخار و باعزت که کارهای بزرگی را برای انقلاب انجام داده بود مفتخر به دریافت دو نشان فتح از دست مقام معظم رهبری و فرمانده کل قواست که به‌خاطر هدایت و فرماندهی موفق لشکر‌های تحت امر در دوران دفاع مقدس بوده است. 
وی هیچ‌گاه لباس رزم را از تن درنیاورد و در کسوت سرباز انقلاب اسلامی، از دفاع مقدس تا دفاع از حریم آل‌الله، مرد میدان رزم و جهاد بود. این شهید باعزت از بازی دراز تا دمشق لحظه‌ای از مبارزه با منافقین و تکفیری‌ها غافل نشد و با تلاش‌هایش، منزل‌به‌منزل در پی شهادت دوید.
 زندگی این شهید پرافتخار سراسر سادگی و اخلاص بود و اولین و بارزترین ویژگی سردار همدانی روحیه سربازی تمام‌عیار و بی‌کم‌وکاست اوست که هم در دوران دفاع مقدس و هم بعد از آن نمود بارزی داشت. توجه حبیب سپاه به زوایای فرهنگی و انسان‌ساز میدان رزم و دفاع منوط به جبهه‌ها و مرزها نبود و حتی تا مرکز تهران را شامل می‌شد؛ تدابیر وی در ماجرای فتنه آمریکایی - اسرائیلی88 و تلاش برای جذب حداکثری کارساز افتاد و مسیر جدیدی را برای پیوستن بسیاری از افراد به انقلاب که در ظاهر نسبتی با انقلاب اسلامی نداشتند، فراهم کرد.
از سوی دیگر، توجه ویژه شهیدهمدانی به اهمیت کار فرهنگی در سوریه و اعزام روحانیون و مبلغان، نشان می‌دهد که وی تنها سردار میدان رزم سخت نبود و برای رزم نرم نیز برنامه و ایده داشت؛ می‌خواهد میدان در تهران باشد یا دمشق.
 
نابغه جنگ های نامنظم
 شهیدی که از او به‌عنوان نابغه جنگ‌های نامنظم در غرب آسیا یاد می‌شود، با فرماندهی اثرگذار میدانی سوریه را از شکست حتمی در مقابل حمله داعش نشان داد و مردم این کشور مسلمان را از مصیبت بزرگی رهایی بخشید. دفاع مردمی و دفاع وطنی، رمز پیروزی وی و همرزمانش در مقابله با تکفیری‌ها بود؛ تجربه‌ای که این شهید سعید از دفاع‌مقدس و بسیج مردمی در ایران با خود همراه داشت و مردم سوریه را به آن مجهز کرد.
شهیدهمدانی نحوه حضور خود در جبهه سوریه را اینطور بیان می‌کند: «در سیزدهم دی‌ماه سال1390 بنده به این کشور (سوریه) مامور شدم. زمانی که من به‌عنوان فرمانده سپاه تهران خدمت می‌کردم، هنوز آثار فتنه88 و مشکلات ناشی از آن باقی بود. ما درحال‌توسعه سپاه محمدرسول‌الله(ص) بودیم. نواحی را از 6ناحیه به 22ناحیه توسعه دادیم. درحال سروسامان دادن به سازمان رزم‌گردان‌های امنیتی بودیم که سردار جعفری بنده را احضار کردند. خدمت ایشان رسیدم و بعد از ارائه گزارشی از وضعیت سپاه تهران، به ایشان فرمودند: فلانی به سوریه می‌روید؟ خب، خیلی‌ها دوست داشتند که بروند سوریه، بنده یک مکثی کردم و گفتم: برای چه بروم؟ به چه عنوانی بروم؟‌ فرمود: ارتش و نظام سوریه درخواست کمک کرده‌اند به‌عنوان فرمانده بروی و کمک کنی! سردار قاسم سلیمانی هم گفته که شما برای این کار مناسب هستید. از آنجایی‌که خودم هم انگیزه بالایی برای حضور در سوریه و دفاع از حرم‌های عمه سادات و حضرت رقیه(س) داشتم، بلافاصله جواب مثبت دادم. اصلا نگفتم فکر می‌کنم بعد جواب می‌دهم همان‌جا جواب مثبت دادم ایشان هم با سردار سلیمانی تماس گرفتند و گفتند که فلانی موافق است.»
 
سردار حاجی‌زاده: 
میرحسین متوهم است
 اگرچه اهانت‌های میرحسین موسوی یکبار دیگر یاد و نام این شهید عزیز را در دل‌ها زنده کرد اما باعث شد تا با واکنش‌هایی نیز روبه‌رو شود. در این راستا، سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه روز گذشته در واکنش به این موضوع، گفت: چهره نورانی شهیدهمدانی با صحبت‌های فردی ورشکسته سیاسی و عقیدتی خدشه‌دار نمی‌شود، این فرد توهم پیدا کرده است. شهیدهمدانی با ویژگی‌های ارزشمند انسانی، مذهبی و اخلاقی مسیر روشنی را پیش روی خود می‌دید و دست‌دردست شهیدسلیمانی برای دفاع از حریم حرم به صحنه آمد و تا پای جان لحظه‌ای دست از تلاش نکشید. شهید همدانی عنصری تاریخ‌ساز و انسان‌ساز است که یاد و نام بردن از تصمیمات و اقداماتش می‌تواند الگویی برای نسل جوان و فرماندهان امروز باشد.
بدون شک، وجود چنین فرماندهان و سربازان بصیر و بااراده‌ای نقشی تعیین‌کننده در میدان نبرد دارد و اینک که نبرد سوریه پایان یافته و شر تکفیری‌ها دیگر از سر مردم این کشور کم شده است، باید تلاش‌های این شهیدان و شهدای دیگر دفاع از حرم برای جوانان و آیندگان مستند و منتقل شود.

ارسال نظر