|
شناسه خبر: 9907

نامه فعالان سیاسی - رسانه ای به سران اصلاحات و اعتدال

با موسوی مرزبندی کنید

جمعی از فعالان سیاسی ـ رسانه‌ای جریان انقلاب در نامه‌ای به سران جریان اصلاحات و اعتدال از سکوت آن‌ها مقابل مواضع میرحسین موسوی انتقاد کردند و این سکوت را نشانه ناجوانمردی و بی‌معرفتی سیاسی دانستند.

در این نامه که خطاب به آقایان خاتمی، سیدحسن خمینی، ناطق‌نوری و روحانی نوشته شده، از آن‌ها خواسته شده که با اعلام موضع، نسبت خود را با حاکمیت و موسوی مشخص کنند. متن کامل این نامه به شرح ذیل است:
 
بسمه تعالی
 حجج‌الاسلام آقایان سیدمحمد خاتمی، سیدحسن خمینی، شیخ علی‌اکبر ناطق‌نوری و شیخ حسن روحانی
 با سلام و تحیت
 این نامه‌ای است ازسوی جمعی از علاقه‌مندان به گفتمان انقلاب اسلامی به شما شیوخ مدعی پیروی از خط امام راحل که در سال‌های اخیر به‌عنوان هیات امنای ائتلاف اصلاحات و اعتدال در فضای سیاسی کشور فعال بوده‌اید. سکوت سنگین و تاسف‌آور شما در مقابل توهین آشکار آقای میرحسین موسوی به جبهه مقاومت و یکی از سرداران عزیز مدافع حرم و برخی توهمات اگر از سر همدلی با بیان‌کننده این سخن باشد؛ وای به حال مدعیان خط‌امام که این‌گونه به وادی پشیمانی افتاده‌اند و مصداق استحاله گشته‌اند و اگر از سر محافظه‌کاری و ترس از بیان مواضع باشد جز ذبح حقیقت و مروت پای منافع سیاسی معنای دیگری ندارد. چگونه است که رفقای نااهل شما نیزه‌ای به‌سوی مدافعان حرم پرتاب می‌کنند و شما بر آن چشم می‌بندید و بهتان به نظام می‌چسبانند و باز هم شما دم برنمی‌آورید؟
کمترین انتظار از شما مدعیان خط امام و به‌اصطلاح اعتدال این است که فارغ از مواضع جناحی، مرزبندی خود را با فردی که با توهین و تخطئه جبهه مقاومت و سرداران مدافع حرم و مبارزه با تروریسم، با آرمان‌های انقلاب و امام و رهبری مقابله می‌کند، مشخص کنید که در غیر این صورت هم ادعای خط امام و انقلاب و مبارزه با رادیکالیسم شما زیر سوال خواهد رفت و هم در پیشگاه وجدان و روح تاریخ همواره به‌واسطه این سکوت دردناک محکوم خواهید بود. 
حضور و فعالیت سیاسی در جمهوری اسلامی بدون اعلام موضع و نظر در چنین مواقع خطیری جز زیستن همزمان در دو لباس اپوزیسیون و پوزیسیون معنای دیگری ندارد که خود مصداق واضحی از ناجوانمردی و بی‌معرفتی سیاسی است. موسوی با انتخاب مسیر خود علاوه‌بر اینکه عملا و علنا در مقام اپوزیسیون نظام اسلامی قرار گرفته با ادبیاتی تاسف‌آور به مدافعان حرم توهین 
کرده است. اکنون نوبت شما حضرات است که برخلاف دفعات قبل با اعلام موضع، جایگاه خود را نسبت‌به این فرد و حاکمیت مشخص کنید. چراکه این نه اولین کنش موسوی در مقام اپوزیسیون نظام است، نه آخرین. بنابراین سکوت نه‌تنها راه‌حل مطلوب جریان‌های سیاسی نیست که نوعی همراهی با وی قلمداد می‌شود. از خداوند متعال برای خود عاقبت‌به‌خیری و برای شما شیوخ، جسارت ایستادن بر آرمان‌های انقلاب اسلامی را طلب می‌کنیم. »
 بنابراین گزارش، در روزهای گذشته، نوشته میرحسین موسوی، کاندیدای اصلاح‌طلبان در سال88 در فضای رسانه‌ای کشور خبرساز 
شده است؛ متنی که دربردارنده حملات تند علیه جمهوری اسلامی و مدافعان حرم در مبارزه با داعش است. در این بین کمترین انتظار این بود که اصلاح‌طلبانی که خود را پایبند به نظام و قانون اساسی می‌دانند، سریعا علیه موسوی و بیانیه او موضع بگیرند. این اتفاق نه‌تنها رخ نداد، بلکه تمام چهره‌های تعیین‌کننده جبهه اصلاحات، در سکوتی عمیق فرورفتند و نه‌تنها کوچک‌ترین واکنشی به این بیانیه نشان ندادند، بلکه از در توجیه بیانیه درآمدند.

 

 

ارسال نظر