|
شناسه خبر: 9930

قالیباف: پیشرفت‌های صنایع دفاعی باید به بخش مردمی منتقل شود

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی روز گذشته (شنبه 5شهریور) که برای بازدید از نمایشگاه صنعت دفاعی به سازمان صنایع دفاع رفته بود، پس از بازدید از دستاوردهای این وزارتخانه در نشستی با حضور امیر سرتیپ آشتیانی و جمعی از مدیران ارشد وزارت دفاع ضمن تبریک هفته دولت و خداقوت به همه کارمندان در سطوح مختلف دولت مردمی، گفت: از زحمات عزیزان وزارت دفاع از شخص وزیر تا مدیران، فرماندهان و هزاران مجاهد گمنام که من و شما آن‌ها را نمی‌شناسیم و بی‌نام و نشان افتخار می‌آفرینند، تشکر می‌کنم و بدون شک اجر دنیوی و اخروی آن‌ها در پیشگاه خداوند محفوظ است.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدیدهای قبلی خود از صنایع دفاع، عنوان کرد: همه ما قدر تجهیزات دفاعی را می دانیم و به آن افتخار می‌کنیم که موجب افزایش قدرت بازدارندگی موثر کشور شده است. همچنین افتخار می‌کنیم که این خودکفایی باعث عزت و شکوفایی شده و افزایش اعتماد ملی در مردم را به همراه دارد ضمن اینکه این صنعت و حرکت، حرکت توسعه‌ای آن الگویی برای توسعه و پیشرفت کشور در تراز انقلاب اسلامی است.
قالیباف با بیان اینکه تلاش امروز وزارت دفاع و نیروهای مسلح تضمینی برای ایجاد بازدارندگی و جلوگیری از جنگ‌های پیش رو است، گفت: دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران برقراری صلح و ثبات و دفاع از مستضعفان بوده و به دنبال کشورگشایی نیستیم اما برای هر شرارت و تهاجمی، پاسخی محکم داریم؛ لذا حرکت صنایع دفاع، حرکتی امیدبخش است. رییس قوه‌مقننه ادامه داد: دنیا این تجربه را دارد که پیشرفت اساسی، تغییر پلتفرم‌ها و تکنولوژی‌های جدید ابتدا در نیروهای مسلح و بخش نظامی کشورهای دنیا رخ می‌دهد و سرریز این دانش و تکنولوژی‌های پیشرفته به بخش مردمی منتقل می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به این مطلب که امروز شاهد پیشرفت اساسی در حوزه مسائل دفاعی و نظامی هستیم، اظهار داشت: در مجلس تلاش می‌کنیم و این تاکید را داریم که دستاوردها و پیشرفت‌های اساسی صنایع دفاعی به بخش مردمی و کشوری نیز انتقال یابد که برای آن نیازمند پل ارتباطی، روان و مشخصی هستیم که در این زمینه مرکز پژوهش‌های مجلس می‌تواند به آن کمک کند. اگر این ارتباط به‌درستی تنظیم شود، خلأ قانونی شناسایی شده و استدلال ضرورت کار تبیین شود می‌تواند منجر به تدوین طرح‌ها و لوایحی شود که به‌دنبال آن شاهد مردمی‌سازی و جاری‌سازی تکنولوژی وزارت دفاع در بخش‌های مختلف کشور باشیم.

 

ارسال نظر