|
شناسه خبر: 9980

رییس مجلس: همه وقت‌مان متمرکز بر حل مشکلات مردم است

حکمرانی در میدان

رویکرد جهادی دولت- مجلس در یکی، دو سال اخیر توانسته مدل حکمرانی را از مرکز به مدیریت و نظارت در میدان تغییر دهد

محمدباقر قالیباف، رییس‌ مجلس شورای اسلامی به‌منظور انجام نظارت ستادی از حوزه‌های انتخابیه استان بوشهر به همراه مجمع نمایندگان استان بوشهر و رؤسای چند کمیسیون تخصصی مجلس به این استان سفر کرد. ازجمله اهداف این نظارت ستادی بازدید از بنادر، اسکله‌ها و پالایشگاه، پروژه‌های عمرانی و صنعتی و همچنین اتخاذ تصمیمات لازم برای تسریع در اجرای برخی طرح‌های اصلی استان بود.
او که در ابتدای این سفر برای سخنرانی در کنگره شهید رییس‌علی دلواری به عسلویه رفته بود، از وضعیت تولید گاز پالایشگاه دوم گاز پارس جنوبی بازدید کرد. حسین باغبان، مدیر پالایشگاه دوم با اشاره به افزایش میزان تولیدات در این پالایشگاه خطاب به رییس‌ قوه مقننه، اظهار داشت: این پالایشگاه روزانه بالغ بر ۶۰میلیون مترمکعب گاز شیرین و ۵۵هزار بشکه میعانات گازی را تولید می‌کند و رکورددار تولید گاز به شمار می‌رود.

موضوع «ته‌لنجی» در دستورکار مجلس است
محمدباقر قالیباف در ادامه این سفر از اسکله صیادی عسلویه بازدید کرد و در جریان وضعیت عمرانی این اسکله قرار گرفت. رییس‌ مجلس شورای اسلامی در جریان این بازدید، از نزدیک در جریان مشکلات و موانع توسعه اسکله صیادی عسلویه قرار گرفت و به‌صورت حضوری با مردم، صیادان و لنج‌داران این منطقه به گفت‌و‌گو پرداخت و در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفت. محدودیت تعداد دو سفر در سال برای لنج‌داران، لزوم لایروبی اسکله، نبود فضای آموزشی کافی در شهر عسلویه ازجمله مشکلات صیادان عسلویه‌ بود؛ توجه به توسعه اسکله با توجه به اینکه عمده مردم بوشهر از طریق صیادی و دریانوردی کسب درآمد می‌کنند، از دیگر خواسته‌های مردم این منطقه از رییس‌ مجلس بود. قالیباف در جمع صیادان بندر عسلویه اظهار داشت: طرح‌های ملی در مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد ولی در سفرهای استانی بیشتر به مطالبات و درخواست‌های مردم توجه می‌شود.

قالیباف: بودجه راه‌آهن بوشهر با تهاتر نفت تامین می‌شود
به گزارش فارس، در ادامه این سفر، رییس‌ مجلس در جلسه بررسی و رفع موانع اجرا طرح راه‌آهن بوشهر به شیراز از اجرا طرح خط ریلی بوشهر از طریق تهاتر نفتی با حرکتی جهادی خبر داد و اظهار داشت: مجوز تامین مالی پروژه راه‌آهن بوشهر - شیراز از طریق تهاتر نفت صادر و همه موافقت‌های آن صادر شده است باید با یک حرکت جهادی به مرحله اجرایی برسد.
رییس‌ قوه مقننه تهاتر نفتی را بهترین شکل برای تسریع طرح راه‌آهن بوشهر - شیراز دانست و با بیان اینکه مجموعه حاکمیت در برنامه هفتم توسعه با یک هماهنگی موضوع زیرساختی و معیشتی را دنبال می‌کند، افزود: در حوزه توسعه عمرانی و زیرساختی باید به موضوعات دقیق و حساب‌شده توجه شود و با یک برنامه اصولی زیرساخت‌ها را در مکان‌های استراتژیک و حیاتی توسعه داد.
درددل کارگران صنایع نفت و گاز با رییس‌ مجلس
رییس‌ مجلس کشورمان همچنین با تعدادی از کارکنان پیمانکاری صنایع نفت و گاز و مردم عسلویه دیدار کرد و آنان به تشریح مشکلات خود پرداختند؛ فیلمی از این دیدار در فضای مجازی منتشر شد که مورد استقبال کاربران قرار گرفت.
در ادامه محمدباقر قالیباف از سد دالکی بازدید کرد و در جریان پیشرفت آن قرار گرفت. علی محمدی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر در توضیحاتی به رییس‌ مجلس گفت: نخلداری پیشه دیرینه و منبع تامین درآمد بخش عمده‌ای از مردم دشتستان است و تامین آب، به‌عنوان پیش‌نیاز حفظ معیشت جامعه کشاورزی به شمار می‌رود.

رییس‌ مجلس: همه وقت‌مان متمرکز بر حل مشکلات مردم است
سپس رییس‌ مجلس شورای اسلامی به بندر امام‌حسن(ع) رفت و ضمن بازدید از مجموعه نفت فلات قاره با ائمه جمعه و فرمانداران این منطقه دیدار و گفت‌وگو کرد. قالیباف در این نشست در جواب به نماینده لنج‌داران بوشهر اظهار داشت: حتما موضوع تجارت را مورد بررسی قرار داده و حل‌وفصل خواهیم کرد ولی موضوع ته‌لنجی‌ها را باید ضابطه‌مند کنیم. اگر سوابق تاریخی این منطقه موردبررسی قرار گیرد، اینگونه است که وقتی از موضوع ته‌لنجی صحبت می‌کنیم، حداقل در رابطه با ۲۰وانت‌بار حرف می‌زنیم. اینجاست که باید این موضوع را ضابطه‌مند کنیم که چه کسانی با چه حجمی و چند نوبت می‌توانند این کار را انجام دهند.
رییس‌ قوه مقننه افزود: مشخص است این عوامل باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شوند که مخارج زندگی آبرومندانه مردم را تامین و به اقتصاد کشور نیز کمک کند. درخصوص این مسائل در تهران کارهایی صورت گرفته و وزارت کشور نیز به این موضوع ورود کرده است. اطمینان داشته باشید که این موضوع را دنبال و ساماندهی خواهیم کرد. رییس‌ مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همه وقت و کارمان متمرکز ساماندهی و حل مسائل و مشکلاتی است که امروز مردم با آن مواجه هستند. امیدواریم با تلاش، تدبیر، عقلانیت و کار جهادی بر این مشکلات فائق بیاییم.
رویکرد جهادی دولت -مجلس در یکی، دو سال اخیر  توانسته مدل حکمرانی را از مرکز به مدیریت و نظارت در میدان تغییر دهد. همچنان‌که قالیباف در بدو ورود به این استان گفت: وظیفه ماست که مسائل استان‌ها را با اولویت حل مشکلات مردم در آستانه برنامه هفتم و طبیعتا بودجه سال آینده بررسی شود؛ تا از این فرصت در مجلس برای رفع آن‌ها استفاده کنیم.

 

ارسال نظر