|
شناسه خبر: 3824

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ:

بازار آزاد کاغذ هم مشتری ندارد

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا از رکود بازار کاغذ آزاد خبر داد و گفت: بازار کاغذ وضعیتی خاص را سپری می‌کند و همه چیز منوط به قیمت دلار است.

احمد شریفان، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس اظهار داشت: بازار کاغذ وضعیتی خاص را سپری می‌کند.

وی با بیان اینکه قیمت‌ها‌ همچنان ثابت هستند، ابراز داشت: راکد بودن بازار موجب شده قیمت‌ها تغییری نداشته باشد. از این رو در حال حاضر کاغذ تحریر ۷۰ گرمی بندی ۶۴۰ تا ۶۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

شریفان با بیان اینکه قیمت دلار در بازار کاغذ بی‌نهایت اثرگذار است، گفت: همه چیز بازار کاغذ در گرو قیمت دلار است و با کاهش و افزایش آن دگرگون می‌شود، این نشان می‌دهد مسئولان باید به سرعت تدبیر کنند.

این گزارش اضافه می‌کند، روز گذشته یک ناشر به نامزدهای انتخابات پیشنهاد کرد: کاغذ تبلیغاتتان را به ناشران بدهید.

چند روز پیش هم چند ناشر و نویسنده از معطل ماندن آثارشان به دلیل نبود کاغذ دولتی گلایه کرده و خواهان گره‌گشایی از حوزه نشر شدند. آنها معتقدند: همه این مشکلات باعث شده‌ نه تنها نتوانیم کتاب‌های جدیدمان را به بازار عرضه کنیم که حتی درخواست تجدید چاپ کتاب‌های پرفروش نیز بی‌پاسخ مانده‌ است.

در حالی این مشکلات در حوزه فرهنگ مشهود است که روز گذشته در مناظره انتخاباتی ۷ نامزد ریاست جمهوری ۱۴۰۰ حتی یک سوال و یک توضیح هم در مساله فرهنگ، کتاب و کاغذ بیان نشد و این امر نشان داد فرهنگ همچنان مظلوم و زیر سایه سیاست و اقتصاد است.

ارسال نظر