|
شناسه خبر: 5029

بررسی «کودک و حریم خصوصی» در رادیو

برنامه «کودک من» با محوریت پاسخ‌گویی سوالات و دغدغه‌های والدین روانه آنتن رادیوسلامت می‌شود و روز چهارشنبه 17شهریور ماه موضوع کودک و حریم خصوصی مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

روزنامه «صبح نو»- برنامه «کودک من» با محوریت پاسخ‌گویی سوالات و دغدغه‌های والدین روانه آنتن رادیوسلامت می‌شود و روز چهارشنبه 17شهریورماه موضوع کودک و حریم خصوصی مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. به گزارش روابط‌عمومی رادیوسلامت، فاطمه بی‌تقصیر، تهیه‌کننده برنامه «کودک من» در این‌باره می‌گوید: در برنامه «کودک من» روز چهارشنبه 17شهریورماه موضوع کودک و حریم خصوصی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. دکتر سایناز مودت، روان‌شناس تخصصی کودکان و نوجوانان در این مورد صحبت خواهد کرد و پاسخ‌گوی سوالات پدر و مادرهاست. در برنامه روز چهارشنبه به والدین آموزش می‌دهیم چطور به بچه‌ها حریم خصوصی را آموزش بدهند تا یاد بگیرند به غریبه‌ها اجازه ندهند وارد حریم خصوصی‌شان شوند و اینکه وقتی والدین مشغول صحبت‌اند یا در اتاق‌شان حضور دارند، بچه‌ها بدانند نباید وارد حریم خصوصی پدر و مادرها بشوند. والدین با این آموزش می‌توانند به استقلال و امنیت کودک‌شان توجه کنند. متاسفانه گاهی شاهد هستیم والدین، کودکان‌شان را دارای شخصیت مستقل به شمار نمی‌آورند و به جای او مسوولیت‌ها و حتی فکر و اندیشه را برعهده می‌گیرند. همین باعث می‌شود بچه‌ها به استقلال نرسند؛ بنابراین ما در برنامه با حضور کارشناس به بررسی این موضوع می‌پردازیم. برنامه «کودک من» از تولیدات گروه بهداشت روان رادیوسلامت است که با مشاوره لعیا باستانی، مدیر گروه روانه آنتن می‌شود. پدر و مادرهایی که دوست دارند کودکانی شاد، سالم و بانشاط داشته باشند می‌توانند شنونده برنامه باشند. این برنامه پاسخ‌گوی سوالات و دغدغه‌های والدین است.

به گفته تهیه‌کننده، تلاش شده در قالب برنامه کودک من به موضوعات مختلف در حوزه بهداشت روان کودک پرداخت شود و اطلاعاتی درخصوص نحوه رفتار با کودک، آموزش سبک زندگی و مهارت‌های ده‌گانه در اختیار والدین قرار داده شود. محورهای برنامه شامل آموزش مهارت‌هایی در حوزه‌های خودآگاهی، همدلی، روابط بین فرد، ارتباط موثر، مقابله با استرس، مدیریت هیجان، حل مساله، تصمیم‌گیری، تفکر خلاق، تفکر نقادانه و... است. همچنین موضوعاتی مثل چگونه کودک بانشاطی داشته باشیم، آموزش عذرخواهی به کودک، افزایش اعتمادبه‌نفس به کودک، نحوه تشویق کودک برای غذاخوردن و آموزش قوانین مختلف به کودک را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این برنامه  تلاش می‌کند به والدین مناسب‌ترین نحوه رفتار با کودک را انتقال بدهد.

مخاطبان می‌توانند اگر سوالی دارند در زمان پخش برنامه به شماره 30000102 پیامک بدهند. برنامه «کودک من» روزهای چهارشنبه ساعت 16:30 دقیقه پخش می‌شود. 

اخبار مرتبط

ارسال نظر