|
شناسه خبر: 5049

از نقد سیاسی تا طنز اجتماعی در «صباهنگ» رادیو صبا

رادیو صبا در برنامه موسیقی‌محور «صباهنگ» ترانه‌های درخواستی مخاطبان را پخش می‌کند.

روزنامه «صبح نو»- رادیو صبا در برنامه موسیقی‌محور «صباهنگ» ترانه‌های درخواستی مخاطبان را پخش می‌کند. به گزارش روابط‌عمومی رادیو صبا، «صباهنگ» برنامه موسیقی‌محور رادیو صباست که با پخش ترانه‌های درخواستی، فضای شادی را برای مخاطبان این شبکه ایجاد می‌کند.

این برنامه با بخش‌های «گزارش»، «موسیقی فیلم»، «تکمیل شعر»، «ترکیب ترانه» و «نمایش ترانه» هر روز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت۱۸ به مدت ۹۰دقیقه راهی آنتن رادیو صبا می‌شود.

رضا عزتی، تهیه‌کننده این برنامه دراین‌باره گفت: صباهنگ برنامه موسیقی‌محوری است که به پخش موسیقی‌های درخواستی مخاطبان می‌پردازد، این برنامه با اجرای مهبد قناعت‌پیشه که خود از اهالی موسیقی است و در این زمینه اطلاعات کافی دارد در فضایی شاد و پرنشاط مخاطبان را با موسیقی، ترانه و خوانندگان خوب کشورمان و آثار آن‌ها آشنا می‌کند.

او افزود: این برنامه دارای بخش‌های مختلفی است مثل گزارش که در قالب آیتمی با عنوان «یک دهن بخون» گزارش‌های ارسالی لیلا علاقه‌مند را که با مردم درباره یک ترانه یا یک خواننده گفت‌وگو کرده است، پخش می‌کند. همچنین در بخش موسیقی فیلم آیتمی با عنوان «سینما ترانه» داریم که با ترکیب دیالوگ‌های یک بازیگر و یک ترانه اثری شنیدنی و جالب برای مخاطبان بخش می‌کنیم و در بخش دیگر موسیقی یک فیلم به‌صورت کامل معرفی می‌شود.

عزتی درباره گفت‌وگو با خوانندگان ایرانی عنوان کرد: در این برنامه تلاش می‌کنیم هر روز با یکی از خوانندگان خوب کشورمان مصاحبه‌ای داشته باشیم که در این بخش مهبد قناعت‌پیشه در قالب گفت‌وگوی صمیمی با این هنرمندان از شروع به کار آن‌ها تا حال هوا و آثار امروزشان جویا می‌شود و مخاطبان می‌توانند در حین گفت‌وگو سوالات خود را از این خوانندگان با ارسال پیامک به سامانه شبکه بپرسند.

 او ادامه داد: بخش جالب و شنیدنی دیگر این برنامه «ترکیب ترانه» است که در آن تلاش می‌کنیم ترانه‌های یک خواننده را به‌صورت زیبا و شنیدنی ترکیب کنیم که خدارا شکر مورد استقبال شنوندگان هم قرار گرفته است. تهیه‌کننده برنامه در ادامه بخش «نمایش ترانه» را جزو خلاقانه‌ترین بخش‌های این برنامه معرفی کرد که با تلفیق صدای مخاطبانی که با برنامه تماس گرفته‌اند با ترانه موردعلاقه‌شان آیتمی آماده می‌شود.

عزتی در پایان بیان کرد: ما در «صباهنگ» برای مخاطبانی که طبع شعر خوبی دارند هم برنامه داریم به این صورت که متناسب با موضوع برنامه یک مصرع شعر در برنامه اعلام می‌شود و از شنوندگان خواسته می‌شود که شعر را با توجه به نظر و سلیقه خود کامل و برای برنامه ارسال کنند. مصرعی که در این بخش انتخاب می‌شود با توجه به موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز است و گاهی در قالب این اشعار به‌صورت طنازانه نقدی به مسائل فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی هم داریم. «صباهنگ» از شنبه تا چهارشنبه ساعت۱۸ به مدت ۹۰دقیقه از رادیو صبا پخش می‌شود.

ارسال نظر