|
شناسه خبر: 5052

نگاه؛

ماجرای تاسیس هیات مشهور شیراز در مستند «استراحت بماند»

مستند «استراحت بماند» ماجرای تاسیس «کافه شهدا» در شیراز، فعالیت‌های جهادی آن و شباهت موسس آن با شهید امربه‌معروف مشهور را روایت کرده است.

روزنامه «صبح نو»- مستند «استراحت بماند» ماجرای تاسیس «کافه شهدا» در شیراز، فعالیت‌های جهادی آن و شباهت موسس آن با شهید امربه‌معروف مشهور را روایت کرده است. به گزارش روابط‌عمومی شبکه مستند، «استراحت بماند» به کارگردانی علی تک‌روستا و محصول شبکه مستند سیما سه‌شنبه 16شهریورماه روی آنتن می‌رود. تک‌روستا که پیش از این مستند «برادرم نادعلی» را ساخته بود این‌بار با اثری جدید به قاب تلویزیون بازگشته است.

فیلم مستند «استراحت بماند» پرتره‌ای از «سیدغفار» یکی از نیروهای جهادگر و جوان اهل شیراز است که فعالیت‌های متفاوت او در کمک‌رسانی به محرومان، زندگی جالب و متفاوتی را برای او رقم زده و همین سبک زندگی به همراه اتفاقاتش سوژه فیلم مستند «استراحت بماند» شده است. سید غفار با تاسیس یک هیات در شیراز که نامش «کافه شهدا» است، مشهور می‌شود. این هیات در ایام پایانی هر هفته مراسمات متفاوتی را بر سر مزار شهدا برپا می‌کند و روزبه‌روز تعداد شرکت‌کنندگان در آن افزایش پیدا می‌کند و اکنون یکی از مشهورترین محافل در شهر شیراز است. علاوه‌بر‌این، سیدغفار به همراه جمعی از دوستانش فعالیت‌های جهادی زیادی را در مناطق مختلف دنبال می‌کنند که این بخش نیز در مستند «استراحت بماند» مورداشاره قرار گرفته است. یکی از اتفاقات دراماتیک و قابل‌توجه در زندگی این نیروی جهادگر، شباهت ظاهری عجیب او به یکی از شهدای مشهور امربه‌معروف است. وقتی مادر این شهید، سیدغفار را برای اولین‌بار می‌بیند احساس می‌کند که پسرش را دیده است. جزئیات این اتفاق دراماتیک نیز در بخشی از مستند «استراحت بماند» به نمایش درآمده است.  بر اساس این گزارش، فیلم مستند «استراحت بماند» امشب، سه‌شنبه 16شهریورماه ساعت21:30 از شبکه مستند پخش می‌شود.  عوامل تولید این فیلم عبارتند از تهیه‌کننده و کارگردان: علی تک‌روستا، تدوین: علی مؤمن اعلایی، مدیر تولید: علیرضا شعاعی، صداگذار: سعید بابایی، مجری طرح: مرکز فرهنگی میثاق و تولیدشده در شبکه مستند سیما.

ارسال نظر