|
شناسه خبر: 696

شاهین جمشیدی، مجری برنامه «سلام صبح‌بخیر» در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

نان ما در حاشیه نیست

مدتی است که از پخش «سلام، صبح‌بخیر»، برنامه صبحگاهی شبکه سه، می‌گذرد. این برنامه هر روز ساعت 7 صبح روی آنتن می‌رود. شاهین جمشیدی مجری اصلی برنامه است. او که سابقه‌ای چندین‌ساله در زمینه اجرا دارد، حالا با برنامه صبحگاهی شبکه سه با مخاطبانش در ارتباط است. گفت‌وگوی پیش‌رو، صحبت‌های جمشیدی در خصوص اجرا و حضور در برنامه «سلام، صبح‌بخیر» است که آن را مشاهده می‌کنید.

  • اجرای روتین یک برنامه صبحگاهی برای مدت طولانی، سخت و فرسایشی نیست؟

انجام این کار سختی‌های خاص خود را دارد، به خصوص اینکه برنامه ما هم زودتر از سایر برنامه‌ها و از ساعت ۷ صبح پخش می‌شود؛ در واقع در این 6 ماه زندگی روتین من از ساعت 4 صبح آغاز می‌شود. طبیعتاً کار‌کردن در این شرایط کرونایی به‌خصوص اینکه وارد فصل سرد سال هم شده‌ایم دشواری‌های خاص خود را دارد اما ارتباط مستقیم با مخاطبان در آغاز روز، هیجان و انرژی خاصی به ما می‌دهد.

  • با تعدد مجریان در برنامه مشکلی نداشتید؟ فکر نمی‌کنید اجرای برنامه توسط چند مجری باعث ایجاد سردرگمی در مخاطب می‌شود ؟

برنامه‌های طولانی‌مدت که با تنوع موضوعی و به صورت مجله‌ای روی آنتن می‌روند بر اساس یک قاعده نانوشته، از چند مجری (مجری بخش‌های گوناگون) استفاده می‌کنند؛ ما در روز سه ساعت برنامه داریم و چیزی نزدیک به ۱۸۰ دقیقه مهمان خانه‌های مردم هستیم، با این شرایط شاید تماشای هر روزه یک مجری با یک گویش و زبان بدن برای مخاطب جالب نباشد و چالشی در او ایجاد نکند؛ از طرفی یک مجری به‌تنهایی نمی‌تواند هم در مورد موضوعات روز صحبت کند و هم گفت‌و‌گو با کارشناسان را پیش ببرد؛ برنامه ما مجله صبحگاهی است و تنوع موضوعی بسیار زیادی دارد؛ مجری خوب کسی است که بتواند برش‌های برنامه را برای خود شخصی‌‌‌سازی کند؛ به علاوه در این شرایط می‌تواند در ارائه و بیان موضوعات حرفه‌ای‌تر عمل کند؛ برای مثال ما در بخش ورزشی مجری ورزشی داریم و بخش اجتماعی را کسی اجرا می‌کند که در حوزه رسانه و امور سیاسی تخصص دارد؛ کنترل خط سیر اصلی برنامه هم بر عهده من است؛ در مجموع تعدد مجری‌ها به دلیل طولانی بودن برنامه و چندموضوعی‌بودن آن است.

  • پیش از برنامه «سلام صبح‌بخیر»، برنامه «حالا خورشید» روی آنتن شبکه سه می‌رفت که توانسته بود مخاطبان بسیاری را با خود همراه کند؛ «سلام صبح‌بخیر» هم توانسته است با همان اقبال از جانب مخاطبان مواجه شود یا خیر؟

زمانی که موضوع تولید فصل جدید برنامه «سلام صبح‌بخیر» مطرح شد، ما هیچ‌گاه به دنبال این نبودیم که برنامه‌ای جایگزین «حالا خورشید» تولید کنیم؛ فکر می‌کنم حتی نامی از «حالا خورشید» در جلسات اتاق فکر برنامه «سلام صبح‌بخیر» هم برده نشد؛ همه ما به این فکر می‌کردیم که برنامه‌ای به اسم «سلام‌ صبح‌بخیر» بسازیم؛ حتی نمی‌خواستیم شبیه به فصل اول این برنامه باشیم؛ سلام صبح‌بخیری که امروز شاهد آن هستید، یک مانیفست و پروتکل اجرایی دارد که همه ما به شدت پایبند آن هستیم؛ «حالا خورشید» به دلایل مختلف برنامه موفقی بود اما ما در قراری که با مردم گذاشتیم، نمی‌خواستیم مردم شاهد اخبار منفی، تکه‌پرانی به افراد مختلف، نهادها و سازمان‌ها باشند؛ همه ما در طول روز در معرض بسیاری از اخبار و رویدادهای منفی قرار داریم و گاهی این موضوع باعث می‌شود که نسبت به همه چیز بدگمان باشیم.

  • فکر نمی‌کنید اگر مشکلات و دغدغه‌های مردم در رسانه که به نوعی نماینده مردم است بازتاب پیدا نکند، رسانه به درستی رسالت خود را به انجام نرسانده است؟

ما یک برنامه تلویزیونی هستیم و از ۲۴ ساعت، دو یا سه ساعت در کنار مردم قرار داریم؛ در نتیجه یک رسانه نیستیم، همچنین کاری که ما می‌کنیم به معنی سیاست‌های کلی یک رسانه نیست؛ لزوما قرار نیست ما در یک برنامه تلویزیونی، کل بار رسالت رسانه را بر دوش بکشیم؛ کارِ ما مشخص شده است و اگر مثلا به فلان موضوع نپرداخته‌ایم، به این مفهوم نیست که رسانه نسبت به آن موضوع بی‌اهمیت بوده بلکه برنامه در جایگاه دیگری به این موضوع پرداخته است؛ اینکه ما نمی‌خواهیم اخبار منفی را انتقال دهیم به معنی بی‌تفاوت بودن نسبت به موضوعات پیرامونی‌مان نیست؛ مثلاً زمانی که موضوع برنامه «شاد» مطرح بود، گفت‌وگویی در این خصوص داشتیم. با نمایندگان مجلس در خصوص موضوع گرانی کره و تخم‌مرغ مصاحبه‌های زنده انجام دادیم و از آن‌ها مطالبه کردیم؛ نکته اصلی اینجاست که نان ما در حاشیه نیست؛ ما جنجال ایجاد نمی‌کنیم تا دیده شویم؛ پیگیر مطالبات مردم هستیم اما نه به بهانه اینکه خودمان دیده شویم و مورد تشویق قرار بگیریم؛ مردم به دنبال این هستند که مشکلات‌شان حل شود؛ ما در برنامه به طور حتم واکنش درست نسبت به موضوعات جامعه خواهیم داشت؛ در بخشی از برنامه تحت عنوان «رویدادها» اخبار و دغدغه‌هایی که مردم به صورت روزمره با آن درگیر هستند را بررسی کرده و نقدهای جدی مطرح می‌کنیم؛ در واقع بی‌پرده و مستقیم در مورد مسائل صحبت می‌کنیم اما شاکله اصلی برنامه این است که حتی اگر نقدی هم مطرح می‌کنیم باید به درد مردم بخورد.

  • در روزهای آغازین برنامه، حواشی در زمینه عدم‌استفاده مجری‌ها از ماسک و رعایت‌نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی به وجود آمد و اظهارنظرهای متفاوت و مختلفی از سوی خبرنگاران مطرح شد یا در برنامه‌ای دیگر، ماجرای ربات صحبت‌هایی را در پی داشت؛ آیا اتاق فکر برنامه که سابقه برنامه‌‌‌سازی در تلویزیون را دارند و با فضای رسانه آشنا هستند، نسبت به جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی پیش‌بینی نمی‌کنند ؟

ما جزو معدود برنامه‌های تلویزیونی هستیم که به‌اصطلاحِ حرفه‌ای بیگ‌پروداکشنیم. گروه برنامه‌ساز پشت‌صحنه ما بیشتر از صد نفر است و می‌توانم به جرأت بگویم که در این ۱۹ سال‌ که کار تلویزیونی انجام داده‌ام، این برنامه جزو معدود برنامه‌هایی است که با گروه گسترده و پرطمطراقي به مسیر خود ادامه می‌دهد و دغدغه جدی دارد؛ ما نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدیت بسیار داریم؛ استودیو هر روز ضدعفونی می‌شود؛ بر سر موضوع ماسک، درگیر بداخلاقی شدیم؛ با توجه به اینکه با سایر دوستان فاصله کافی دارم، ماسک نمی‌زدم، ایرادی هم از لحاظ بهداشتی نداشت و خدا را شکر تا امروز که با شما صحبت می‌کنم به کرونا مبتلا نشده‌ام و این یعنی روند درستی را در پیش گرفته‌ایم اما از یک‌جایی به بعد احساس کردیم که شاید ماسک‌نزدن ما با وجود فاصله باعث ایجاد سوءتفاهم در برخی شود و از طرفی مردم هم تصور کنند که ماسک خیلی جدی نیست؛ به همین جهت در همه بخش‌های برنامه از ماسک استفاده کردیم؛ ذات برنامه زنده همین است و در آن اتفاقات گوناگونی می‌افتد؛ حواشی‌اي که درباره خداداد عزیزی و ربات اتفاق افتاد به‌دلیل ذات برنامه است. در مورد ربات، موضوع بیشتر خنده‌دار بود؛ شاید چیزی که باعث شد مردم متوجه شوخی ما نشوند این بود که ماسک داشتیم و خنده‌های ما از پشت ماسک پیدا نبود. من در فضای مجازی حضور دارم و بازخوردها و پیام‌های مخاطبان را رصد می‌کنم. شخصا قائل به پاسخگویی هستم اما یکسری مسائل در برنامه زنده، طبیعی است و پیش می‌آیند؛ بنابراین گاف رسانه‌ای و حرفه‌ای نبوده است. گاهی اوقات برخی موارد آنگونه که باید باشند، نمی‌شوند، خودمان هم می‌دانیم؛ اما نکته‌ای که مایلم قویا از آن دفاع کنم این است که ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم؛ جاهایی خوب می‌شود و یک جایی بد! برنامه هر روزه ‌است؛ مواقعی به بعضی موضوعات ورود پیدا نمی‌کنیم و برخی اوقات نمی‌توانیم ورود کنیم؛ همه این اتفاقات وجود دارند اما باز هم می‌گویم ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم، حتی به قیمت اینکه خودمان دیده نشویم و برنامه را وارد فضایی می‌کنیم که به مردم امید بدهیم؛ من حرف خوب و امیدوارکننده می‌زنم، بلافاصله برخی آن را نقد می‌کنند؛ در این زمانه چاره‌ای نداریم جز اینکه در این مسیر قرار بگیریم و هوای یکدیگر را داشته باشیم؛ بنابراین ما هم قصد داریم در همین مسیر حرکت کنیم؛ امیدوارم خداوند به ما نیرو دهد و مردم هم آن را بپذیرند.

ارسال نظر