|
شناسه خبر: 9691

در آستانه ماه محرم

کتاب جامع «رسم اهل ادب» منتشر شد

نخستین نمایشگاه محصولات فرهنگی صادرات‌محور در محل حسینیه الزهرای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حاشیه برگزاری دهمین اجلاس رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران گشایش یافت. این نمایشگاه از یکم مردادماه تا ۶مردادماه جاری همه‌روزه در محل حسینیه الزهرای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دایر خواهد بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور در حاشیه گشایش این نمایشگاه در جمع خبرنگاران به اهمیت صادرات محصولات فرهنگی، هنری، صنایع‌دستی و ... اشاره و ابراز امیدواری کرد تا ظرفیت‌های بخش خصوصی و غیرحاکمیتی به کمک سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آمده تا بتوان ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به‌خوبی به نمایش گذاشته شود.
حجت‌الاسلام ایمانی‌پور درعین‌حال در پاسخ به سوالی درباره اینکه این نمایشگاه چه حاصل و دستاوردی برای کشور به‌همراه خواهد داشت، تصریح کرد: این اقدام، حرکت نو و جدیدی است و زود است درباره نتایج و دستاوردهای آن صحبت و مطلبی را بیان کنیم اما انتظار ما این است که رایزنان فرهنگی هم بتوانند ظرفیت‌های کشورهای مقابل و مقصد را نیز شناسایی کرده و در این مسیر به افرادی که در داخل علاقه‌مند به حضور در خارج از کشور هستند، کمک شایانی کنند.
این اجلاس یکم تا ششم مردادماه جاری با شعار «دیپلماسی فرهنگی دانش‌بنیان، همگرا، صادرات فرهنگی» در تهران برگزار می‌شود. اجلاس به‌گونه‌ای طراحی شده که همه بازیگران موثر در عرصه دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران حضور داشته باشند و سخنان و ایده‌های خود را بیان کنند.
 

 

ارسال نظر