|
شناسه خبر: 5195

گزارش «صبح‌نو» درباره تغییرات مدیریتی استقلال را بخوانید

حمایت آجورلو از مجیدی

انتظار هواداران باشگاه استقلال برای تعیین‌تکلیف این تیم و خروج از وضعیت نابسامان مدیریتی به سر رسید و شامگاه جمعه وزارت ورزش و جوانان با اعلام اسامی اعضای جدید هیات‌مدیره این باشگاه به بحران مدیریتی استقلال پایان داد. هواداران باشگاه استقلال که از دو هفته پیش در پی انتشار اخباری درباره احتمال جدی انتخاب مصطفی آجورلو به‌عنوان مدیرعامل جدید باشگاه برای ایجاد تغییرات موردنظر لحظه‌شماری می‌کردند همانطور که انتظار می‌رفت از پایان دوره فعالیت مددی و ورود یک چهره شناخته‌شده در مدیریت فوتبال به استقلال استقبال کردند.

اختلافات علنی کادر مدیریتی و فنی باشگاه استقلال بحران کم‌سابقه‌ای را در این باشگاه به وجود آورده بود و هواداران استقلال که حدود یک دهه در انتظار بازگشت تیم محبوب‌شان به روزهای درخشان موفقیت مانده‌اند تصمیمات و سیاست‌گذاری‌های وزارت ورزش را عامل مشکلات این باشگاه می‌دانستند. پایان دوره همکاری مددی و دیگر اعضای کادر مدیریتی استقلال و ورود کادر جدید حالا اتفاق امیدوارکننده‌ای برای هواداران این باشگاه به شمار می‌رود. براساس اعلام وزارت ورزش و جوانان علاوه‌بر دکتر مصطفی آجورلو، دکتر مجتبی عبداللهی، مهدی افضلی و محمد مؤمنی به‌عنوان اعضای جدید هیات‌مدیره این باشگاه منصوب شدند و پرویز مظلومی تنها عضو باقیمانده از دوره قبلی است که همچنان در این جمع حضور خواهد داشت. اعضای هیات‌مدیره در نخستین جلسه آجورلو را به‌عنوان مدیرعامل جدید باشگاه استقلال انتخاب کردند تا پس از سال‌ها و برخلاف روند جاری در این باشگاه برای نخستین‌بار چهره‌ای با سابقه مدیریت در فوتبال به‌عنوان مدیرعامل جدید باشگاه استقلال انتخاب شود.آجورلو پیش از این در جایگاه مدیرعامل باشگاه پاس به‌عنوان قهرمانی لیگ برتر رسید، دوبار نایب‌قهرمان لیگ شد، مصطفی دنیزلی، مربی نامدار و بزرگ فوتبال ترکیه را به ایران آورد و این باشگاه را به یک نمونه کم‌نظیر در تاریخ فوتبال حرفه‌ای ایران مبدل کرد؛ سابقه‌ای که هواداران استقلال را امیدوار می‌کند با حضور یک مدیر حرفه‌ای و شناخته‌شده در فوتبال شاهد تحولات مثبتی در این باشگاه باشند.

آجورلو تجربه کوتاهی به مدت کمتر از یک‌سال در استیل آذین داشت و پس از آن هم دو فصل مدیرعامل تراکتورسازی بود که به یک عنوان سوم لیگ و یک نایب‌قهرمانی جام حذفی دست یافت. در جمع سایر اعضای هیات‌مدیره جدید باشگاه استقلال هم نام دکتر عبداللهی دیده می‌شود که گزینه انتخاب به‌عنوان شهردار تهران بود و حالا مدیرکل اوقاف استان تهران است. یکی از معاونان اجرایی و باسابقه شهردار تهران در ادوار گذشته در کنار مهدی افضلی ازجمله مدیران باسابقه و شناخته‌شده وزارت ارشاد که مدیرعامل بنیاد رودکی است. محمد مؤمنی هم از معدود پیشکسوتان باشگاه استقلال است که علاوه‌بر تحصیل تا مقطع دکترا در رشته مدیریت ورزشی بیش از یک دهه سابقه اجرایی و مدیریتی در سازمان ورزش شهرداری و حتی باشگاه استقلال داشته و از این نظر انتخاب هوشمندانه‌ای به نظر می‌رسد.
 
حمایت قاطع از کادر فنی
 آجورلو که روز گذشته رسما با حضور معاون وزیر ورزش در دفتر باشگاه استقلال به‌عنوان مدیرعامل جدید این باشگاه انتخاب شد در پیامی خطاب به هواداران این تیم بر حمایت از کادر فنی و تلاش برای حفظ آرامش استقلال تاکید کرد.
در بخشی از این پیام که در فضای مجازی مورد توجه هواداران استقلال نیز قرار گرفت آمده است: «وضعیت موجود باشگاه استقلال که همگان از آن آگاه هستند، حاصل فقدان مدیریت کارآمد در سطح کلان ورزش ایران در دوره گذشته بوده اما در دوره جدید، این عزم جدی وجود دارد که شرایط بهبود یابد. هدف اصلی‌ ما در استقلال بازسازی اعتماد بین هواداران و باشگاه خواهد بود. اعتمادسازی با شفافیت و کارآمدی پدید می‌آید. به امید خداوند در عمل نشان خواهیم داد که هیچ چیزی در باشگاه استقلال برای پنهان کردن وجود نخواهد داشت و براساس یک نقشه و چشم‌انداز درست جلو خواهیم رفت. استقلال، یک سرمایه‌ ملی است. متاسفم که در سال‌های اخیر نهاد باشگاه به‌شدت تضعیف شده و معتقدم ریشه اصلی ناکامی‌ها به همین موضوع مربوط می‌شود. ما به باشگاهی قوی و شاداب نیاز داریم که به‌خوبی از تیم‌های خود حمایت کند، تبدیل به خانه هواداران شود و مورداعتماد آنان باشد. بنده به‌عنوان عضو کوچکی از باشگاه سعی می‌کنم در مسیر ساختن چنین باشگاهی که شایسته نام و تاریخ استقلال است، حامی بازیکنان و مربیان و اعضای باشگاه باشم و با تمام توان از آن‌ها حمایت کنم. امروز بیش از هر زمان دیگری به اتحاد و انسجام نیاز داریم. خانواده استقلال برای موفقیت نیاز به یکی‌شدن و همدلی دارد. برای رسیدن به هدف‌های بزرگ باید کنار هم باشیم. با یادی از بزرگان باشگاه استقلال، مرحومان علی دانایی‌فرد، منصور پورحیدری، ناصر حجازی، غلامحسین مظلومی و بسیاری از ستاره‌های ارزشمند تاریخ این باشگاه؛ لازم به تاکید است که فرهاد مجیدی فرزند استقلال و سرمایه این باشگاه است. این سرمایه برای باشگاه، یک فرصت خواهد بود. بدین وسیله از او می‌خواهم که با قدرت و انگیزه بیشتر به کار خود ادامه دهد و مجموعه مدیریتی را کنار خود بداند. ما تلاش خواهیم کرد به اتفاق، تیم را هرچه سریع‌تر تقویت کنیم تا با قدرت بیشتر در فصل پیش رو حاضر شویم. 

آجورلو : هدف اصلی‌ ما در استقلال بازسازی اعتماد بین هواداران و باشگاه خواهد بود. اعتمادسازی با شفافیت و کارآمدی پدید می‌آید. به امید خداوند در عمل نشان خواهیم داد که هیچ چیزی در باشگاه استقلال برای پنهان کردن وجود نخواهد داشت و براساس یک نقشه و چشم‌انداز درست جلو خواهیم رفت.

ارسال نظر