|
شناسه خبر: 8244

آخرین قربانی خشم یحیی

حامد لک آخرین قربانی یحیی گل‌محمدی است مردی که این روز‌ها خشمگین‌تر از همیشه به‌نظر می‌رسد

به‌نظر می‌رسد فشار رقابت با استقلال و پاره شدن احتمالی نوار قهرمانی‌های پرسپولیس، بدجوری یحیی گل‌محمدی را معذب کرده است. سرمربی سرخپوشان در هفته‌های اخیر عاصی‌تر از هر زمان دیگری به‌نظر می‌رسد. او را دائما پرخاشگر، تندخو و در حال اتخاذ تصمیمات تند و کم‌سابقه می‌بینیم. آخرین قربانی یحیی هم انگار حامد لک است؛ دروازه‌بانی که مدت‌هاست سیر نزولی را پشت سر می‌گذارد و حالا اجازه تمرین با قرمز‌ها از او گرفته شده است.

باختی که «دوستانه» نبود

 

تزلزل حامد لک از خیلی قبل‌تر شروع شده بود و کار به جایی رسید که حتی در داربی تهران هم از این دروازه‌بان استفاده نشد. در طول تعطیلات نوروز، پرسپولیس در یک بازی تدارکاتی به مصاف تیم ملی امید رفت و با نتیجه عجیب ۳ بر یک شکست خورد. از قرار معلوم حامد لک در این مسابقه یک گل بد دریافت کرده که اعتراض گل‌محمدی به او را در پی داشته است. لک، اما جواب تندی به سرمربی سرخ‌ها داده و به همین دلیل قرار شده تا اطلاع بعدی به تنهایی تمرین کند. طبیعتا قرار نیست یک بازی دوستانه به این شکل قربانی بگیرد. مسابقات تدارکاتی اصلا با فلسفه تمرین و خطا ترتیب داده می‌شوند. با این حال شرایط پرسپولیس «خاص» است و یحیی هم دیگر حال و حوصله قدیم را ندارد. لک به‌طور قطعی بازی با هوادار را از دست داده و شاید اصلا آخرین روز‌های حضورش در پرسپولیس را پشت سر می‌گذارد.

اعتراضات وحشتناک در داربی

یک قاب حیرت‌انگیز دیگر از کج‌خلقی‌های اخیر یحیی، اما در آخرین دقایق داربی تهران رقم خورد؛ جایی که این مربی بعد از گل مساوی استقلال برابر پرسپولیس، به تندی به داور مسابقه تاخت و سیدعلی را مقصر دانست. چرا؟ چون به زعم او اجازه تعویض به‌موقع به قرمز‌ها داده نشده بود و پرسپولیس با ۱۰ بازیکن گل مساوی را خورد. اما و اگر‌های زیادی در مورد اصل استدلال یحیی وجود داشت؛ برخی حق را به او دادند و بعضی نه، اما تحت هیچ شرایطی قرار نیست سرمربی یک تیم بزرگ و مدافع عنوان قهرمانی اینطور از خود بی‌خود شود. این رفتار‌ها برازنده لیگ یک هم نیست، اما گفتیم که شرایط گل‌محمدی خاص است و دیگر نمی‌توان بابت هیچ‌یک از رفتار‌ها و تصمیمات او متعجب شد.

سریال استعفا‌ها

از دیگر نشانه‌های برزخ یحیی، می‌توان به تعدد کناره‌گیری‌های او یا حداقل «نمایش استعفا» از سوی این مربی اشاره کرد. در ماه‌های پایانی سال گذشته، دست‌کم دو مرتبه چنین اخباری در مورد یحیی ساخته شد. بار دوم بعد از داربی تهران بود که گل‌محمدی در اینستاگرام از هواداران خداحافظی کرد و حتی مدتی صفحه‌اش را بست، اما بعد از چند روز بار دیگر شاهد بازگشت این مربی به تمرینات بودیم. تحمل قهر‌های گاه و بیگاه یحیی، حالا دیگر برای هواداران پرسپولیس هم دشوار شده؛ مخصوصا که رقبا از آن یک سوژه طنز برای سر به سر گذاشتن با سرخ‌ها ساخته‌اند!

داستان مهدی شیری

یک مصداق مهم دیگر هم غائله عجیب و غریب مهدی شیری بود. بازیکن محبوب یحیی که این همه وقت با وجود همه انتقادات در ترکیب قرار می‌گرفت و حتی قراردادش با نظر خود گل‌محمدی تمدید شد، در پی شکست پرسپولیس برابر فولاد در سوپرجام به شکل غیرمنتظره کنار گذاشته شد. نوع رفتار یحیی در این زمینه و به‌ویژه نزدیکی موضوع به تمدید قرارداد شیری باعث شد خیلی‌ها حدس بزنند پای فرافکنی در میان است و یحیی برای ناکامی در سوپرجام، دنبال قربانی و سپر بلا بوده است. آیا خلق آقای گل‌محمدی باز خواهد شد یا باز قرار است هر ناکامی احتمالی پرسپولیس روی یک نفر آوار شود؟

همشهری

 

ارسال نظر