|
شناسه خبر: 8293

لغو بازی ایران برابر آمریکا!

درحالی که قرار بود تیم ملی برابر آمریکا به میدان برود، این بازی به شکل توافق شده انجام نمی‌شود.

پس از قرعه‌کشی جام جهانی مشخص شد که تیم ملی فوتبال کشورمان در گروه دوم با تیم‌های انگلستان، آمریکا و برنده پلی‌آف همگروه شده است. این یعنی دو تیم ایران و آمریکا برای دومین مرتبه باهم در جام جهانی همگروه شدند تا یکی از مهمترین بازی‌های جام جهانی بین این دو تیم باشد. مثل سال ۹۸ میلادی که دو تیم در فرانسه به مصاف هم رفتند و تیم ملی کشورمان موفق شد آمریکا را با نتیجه ۲ بر یک شکست بدهد.

البته پس از آن بازی جام جهانی ۹۸، دو تیم یکبار دیگر در سال ۲۰۰۰ و در آمریکا در مصافی دوستانه روبروی هم قرار گرفتند که این بازی با نتیجه مساوی به پایان رسید. بعد از آن و در ۲۲ سال گذشته هیچ‌وقت تیم‌های ملی فوتبال ایران و آمریکا مقابل هم قرار نگرفتند. 

حالا بد نیست بدانید که از مدت‌ها قبل و پیش از قرعه‌کشی جام جهانی رایزنی‌هایی بین فدراسیون فوتبال ایران و آمریکا انجام شد که دو تیم در دیداری دوستانه به مصاف هم بروند. حتی توافقات هم صورت گرفته بود که دو تیم در قطر با هم بازی کنند و هر دو طرف هم به انجام این بازی رضایت داده بودند اما پس از قرعه‌کشی جام جهانی و همگروهی دو تیم این دیدار لغو شد تا تیم ملی ایران و آمریکا به جای بازی دوستانه، در جدالی حساس و رسمی در جام جهانی به مصاف هم بروند.

ارسال نظر