|
شناسه خبر: 9056

بحران در پرسپولیس با تصمیم عجیب یحیی و درویش

پرسپولیس در حالی که می توانست مهاجم سابق خود را راضی به بازگشت به این تیم کند در این خصوص تعلل کرد.

 بعد از ۵سال قهرمانی، پرسپولیس در این فصل بالاخره جام را از دست داد و از همه بدتر اینکه آن را تقدیم حریف سنتی یعنی استقلال کرد. هواداران از این موضوع ناراحت هستند و از همین حالا انتظار می‌کشند تیم برای فصل آینده و بازپس‌گیری جام تجهیز شود، اما به‌نظر می‌رسد این پروژه چندان هم راحت نیست. پرسپولیس امسال مشکلات فنی بسیار زیادی داشت. شاید اگر سپاهان فرصت‌طلب‌تر بود، تراکتور قدرت گذشته را داشت یا مثل فصول قبل تیم‌های خوش‌ساختی مثل نفت تهران، پدیده و ذوب‌آهن میهمان ناخوانده نیمه بالای جدول بودند، چه بسا جایگاه فعلی سرخپوشان هم به‌دست نمی‌آمد. واقعیت فنی این تیم را الهلال در ابتدای فصل به شکلی بی‌رحمانه به رخ کشید.

بین کاستی‌های سرخپوشان، امسال بیشتر روی تزلزل در خط دفاعی بحث شده است. مطالب آنقدر مکرر بوده که دیگر نیازی به بازگویی نیست و افزایش چشمگیر نرخ گل‌های خورده هم همه‌چیز را به خوبی نشان می‌دهد. با این حال پرسپولیس در خط حمله هم رمق چندانی ندارد و مهاجمان این تیم فصل پرفروغی را پشت سر نگذاشتند. پرسپولیس که از لیگ پانزدهم تا نوزدهم همیشه در کورس کفش طلا نماینده داشت، امسال برای دومین فصل پیاپی از این رقابت معاف شده است؛ یک هشدار کامل در مورد افول تیم در فاز تهاجمی. خیلی از گل‌های امسال تیم را هم هافبک‌ها یا مدافعان زده‌اند که روند بحث‌برانگیزی است. در عین حال شرایط طوری پیش می‌رود که نشان می‌دهد ممکن است این مشکل برای فصل بعد هم حل نشود. فعلا که اخبار، زیاد امیدوارکننده نیست.

علیپور پرید

در طول ماه‌های اخیر شاید خیلی از هواداران پرسپولیس فکر می‌کردند بازگشت علی علیپور به این تیم قطعی است. علیپور در ماریتیمو پرتغال دوران پرفراز و فرودی را تجربه کرد. او از نیمکت‌نشینی محض شروع کرد، به حضور در ترکیب اصلی و گلزنی رسید و این اواخر دوباره به نیمکت برگشت. جنس مصاحبه‌های ۳ ماه اخیر او نشان می‌داد خودش هم از این شرایط کلافه شده و بدش نمی‌آید به پرسپولیس برگردد.

با این حال حتی پیش از آنکه سرخپوشان فرصتی برای بررسی شرایط پیدا کنند، خبر انعقاد قرارداد رسمی بین علیپور و باشگاه ژیل ویسنته منتشر شد. به این ترتیب مهاجم مازنی قرمزها همچنان در پرتغال باقی خواهد ماند تا بختش را برای رشد و ترقی در اروپا بیازماید. این خبر خوبی برای پرسپولیسی‌ها نیست، چون بازار کساد است و علیپور هم به‌خاطر آشنایی قبلی‌اش با شرایط تیم می‌توانست کمک‌حال سرخ‌ها باشد.

اشتباه بازیکن، اشتباه مربی

در عین حال اما پرسپولیس فصل بعدی را در شرایطی استارت می‌زند که دست‌کم در بخش قابل توجهی از مسابقات دور رفت، دو عنصر تهاجمی تحت قراردادش را در اختیار ندارد. وحید امیری و عیسی آل‌کثیر دو بازیکنی هستند که شاید در نیم‌فصل اول در دسترس نباشند. مشکل هر دوی آنها هم مصدومیت است؛ عیسی خودش اشتباه کرد و در مورد وحید امیری، کادرفنی دچار اهمال شد. درحالی‌که معاینات روی آل‌کثیر نشان می‌داد این بازیکن رباط صلیبی پاره کرده، او ماه‌ها به‌خوددرمانی ادامه داد و از جراحی طفره رفت. نهایتا عیسی مجبور شد تن به تیغ بدهد، اما طبیعتا روند درمانش به تأخیر افتاد.

داستان امیری هم که بازی کردن قبل از رسیدن به فرم ایده‌آل و تشدید مصدومیت بود. وحید بازیکنی چند پسته است که در دفاع و وینگر چپ و نیز به‌عنوان مهاجم سایه برای تیم بازی کرده. بعد از جراحی دیسک گفته شد او بین سه تا چهار ماه دور از میادین خواهد بود. وقتی هم که برگردد، طبیعتا کلی برای آماده شدن کار دارد. بنابراین اگر امیری با آمادگی کامل به جام‌جهانی برسد معجزه شده، لیگ بیست‌ویکم پیشکش.

عبدی می‌ماند؟

پرسپولیس حتی برای حفظ موجودی اندک فعلی‌اش هم کار راحتی ندارد، چرا که شایعات زیادی پیرامون احتمال جدایی مهدی عبدی به گوش می‌رسد. گفته می‎شود او پیشنهادهای خوبی دارد و بند فسخ هم در قراردادش اضافه شده؛ بنابراین بعید نیست عبدی به گزینه بازی در خارج از کشور فکر کند، مخصوصا که شرایط او در تیم گل‌محمدی بدتر شده و در خیلی از مسابقات روی نیمکت می‌نشیند.

ماجرای عالیشاه

قوز بالای قوز یعنی همین؛ اتفاقات رخ‌داده در بازی نیمه‌تمام تراکتور و پرسپولیس، حالا می‌تواند منجر به محرومیت امید عالیشاه دیگر عنصر تهاجمی قرمزها شود. در مورد اینکه میزان مجازات امید چقدر است، شایعات متناقضی به گوش می‌رسد، اما به هر حال این یک خبر بد دیگر برای کادرفنی سرخپوشان به شمار می‌آید. اگر شکل محرومیت عالیشاه طوری باشد که فصل بعد را نیز تحت‌تأثیر قرار بدهد، وضع بدتر هم خواهد شد.

 

منبع: همشهری

 

ارسال نظر