|
شناسه خبر: 10020

سرمقاله

شاهراه ارتباط شرق و غرب

یکی از عوامل اصلی رشد ترانزیت کالا از مسیر ایران جنگ اوکراین بوده که همسایگان را متوجه این شاهراه بین‌المللی کرده است و ثابت کرد که ایران همچنان شاهراه برقراری ارتباط میان شرق و غرب است

طبق آمار گمرک، ترانزیت کالا از مسیر ایران در پنج‌ماهه سال جاری با رشد ۲۵درصدی به رقم ۶میلیون تن رسید که نسبت‌به سال قبل روند افزایشی داشته است؛ به‌گونه‌ای‌که در سال۱۴۰۰ حدود ۱۲.۵میلیون تن کالا از مسیر ایران ترانزیت شد که نسبت‌به مدت مشابه سال قبل ۶۸درصد افزایش یافت.
 به گفته مقدسی، رییس کل گمرک ایران «فعالسازی کریدور ترانزیتی ورودی از کشور ترکیه و خروجی از گمرک دیر به مقصد قطر، فعال‌سازی کریدور ترانزیتی ITI در دو حوزه ریلی و جاده‌ای از مبدأ پاکستان و استفاده از مسیر ترانزیت ایران و خروج به مقصد ترکیه، فعال‌سازی مسیر ترانزیتی از مبدأ کشور قزاقستان ورودی از گمرک اینچه‌برون و خروج از گمرک رازی به مقصد ترکیه، فعال‌سازی مسیر ترانزیتی از مبدأ کشور روسیه ورودی از گمرک سرخس و خروجی از گمرک شهیدرجایی به مقصد هند ازجمله مسیرهایی است که با استفاده از ظرفیت‌های آن منجر به رشد ترانزیت از مسیر ایران شد.»
یکی از عوامل اصلی رشد ترانزیت کالا از مسیر ایران جنگ اوکراین بوده که همسایگان را متوجه این شاهراه بین‌المللی کرده است و ثابت کرد که ایران همچنان شاهراه برقراری ارتباط میان شرق و غرب است. مقوله ترانزیت می‌تواند سالانه ۲۰میلیارد دلار برای کشور ازرآوری داشته باشد و این به معنای اشتغال‌زایی دستکم یک‌میلیون نفر است. موقعیتی که باتوجه‌به شرایط جغرافیایی ایران به‌خوبی در دسترس است. به‌ویژه در شرایط تحریم که درآمدهای ارزی ایران را تحت‌تاثیر قرار داده است، کسب درآمد از مسیر ترانزیتی می‌تواند جبران برخی از محدودیت‌های تجاری ایران باشد.
یکی از کریدور‌های معروفی که می‌تواند مهمان خاک ایران باشد، همان جاده‌ سنتی ابریشم است که چین را به اروپا متصل می‌کند و این مهم، نیازمند تکمیل ناوگان ریلی و جاده‌ای ایران در برخی از نقاط است. از دیگر کریدور‌های مهم می‌توان به کریدور «شمال- جنوب» اشاره کرد که با وقوع جنگ روسیه و اوکراین، فدراسیون روسیه تحت تحریم‌های شدید قرار گرفته است و بسیاری از راه‌های اروپا را به سوی خود بسته می‌بیند. در این شرایط، کریدور «شمال- جنوب» می‌تواند به کمک روسیه بیاید و به‌راحتی بندر سن‌پترزبورگ را به آب‌های گرم خلیج‌فارس و اقیانوس هند برساند. همچنین بال غربی این کریدور مسیر خوبی برای دسترسی به اروپاست؛ این کریدور تنها نیازمند تکمیل ۱۶۰کیلومتر مسیر ریلی بین رشت و آستاراست تا به یکی از پرسودترین مسیر‌های تجاری ایران تبدیل شود. از دیگر کریدور‌هایی که می‌تواند کشور را به یک شاهراه اصلی در منطقه تبدیل کند، مسیری است که از ایران می‌گذرد و با عبور از عراق و سوریه به لبنان می‌رسد؛ بنابراین باتوجه‌به موقعیت پیش‌آمده، می‌تواند تداعی‌کننده فرصت‌های جدید برای جمهوری اسلامی ایران در عرصه توسعه مناسبات اقتصادی- سیاسی با روسیه و افزایش همکاری‌های مستمر و با سازمان‌های منطقه‌ای ازجمله اتحادیه اقتصادی اوراسیا و سازمان شانگهای باشد.

ارسال نظر