|
شناسه خبر: 8804

سرمقاله

رویاهای بربادرفته صهیونیست‌ها

جهان خواستار توقف جنایات صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی است. گویا علاوه بر جهان اسلام، کشورهای قاره سبز هم به سخن امام راحل رسیده‌اند که مبارزه تنها راه‌حل آزادی فلسطین است. آلمان، اتریش، هلند، اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، آمریکا و کانادا در روزهای اخیر شاهد اعتراضات ضدصهیونیستی بود تا یک بار دیگر شاهد حمایت جهانی از فلسطین و برباد رفتن رویاهای صهیونیست‌ها باشیم. سران صهیونیستی دریافتند که شرایط بین‌المللی و توافقات سازش سودی به حال اشغالگری آن‌ها در اراضی فلسطین ندارد، حتی با عادی‌سازی روابط خود با برخی کشورهای عربی مرتجع در غرب آسیا.
با تظاهرات مردمی در اروپا می‌توان به این دستاورد رسید که کشورهای مسلمان در محکوم کردن سیاست‌های رژیم صهیونیستی تنها نیستند و علاوه بر تظاهرات ضدصهیونیستی غربی‌ها، هر ساله نزدیک به 10قطعنامه با رأی مثبت ۱۵۰کشور علیه رژیم‌صهیونیستی در سازمان ملل متحد به تصویب می‌رسد که بیانگر انزوای رژیم‌صهیونیستی و مخالفت جهانی با آن رژیم است.
از سویی دیگر، مقاومت که روزبه‌روز در حال قوی‌تر شدن و ریشه دواندن در جامعه فلسطینی است، سبب افزایش نگرانی صهیونیست‌ها شده و آن‌ها این حقیقت را کاملا درک می‌کنند، فلسطینیان با تکیه بر مقاومت خود به دنبال بهره‌گیری از فرصت‌ها و شرایط و تحقق انتفاضه پیروزی نهایی هستند. کمااینکه در یک ماه اخیر گوشه‌ای از این رشادت‌ها و ایثارگری‌ها را در چهار عملیات شهادت‌طلبانه جوانان فلسطینی در عمق تل‌آویو دیدیم که چگونه نظامیان مسلح صهیونیستی را به کام مرگ سوق دادند. «شهید قدس» سردار سلیمانی در تشریح اینکه آیا امکان چنین چیزی هست که بتوان با دیپلماسی، فلسطین را به فلسطینیان برگرداند؟ با قاطعیت می‌گوید:«اینجا راهی جز مبارزه، ایستادگی و فداکاری وجود ندارد».

 

ارسال نظر