|
شناسه خبر: 9090

سرمقاله

بی‌مسوولیتی در آبادان!

لحظه‌ای سکوت! و باز دوباره آبادان؛ شهر جنگ و بمباران و شهادت. امروز دوم خرداد دقیقا یک روز قبل از سالروز آزادسازی خرمشهر. جنگ تمام شده اما دوباره این دیار به عزای فرزندانش می‌نشیند. آبادان سیاهپوش شد، درست در شب عملیات بیت‌المقدس که به پایش خون سه‌هزار شهید ریخته شد. چه کسی پاسخگوی مردم باشرفی خواهد بود که حاضرند جان‌شان را برای این سرزمین فدا کنند!؟ در برابر این‌ها چه باید گفت که افرادی برای منافع شخصی و رسیدن به مقصودشان حاضرند هرکاری انجام دهند و عده‌ای وجدان‌شان را می‌فروشند تا ساختمانی بسازند سربه‌فلک‌کشیده تا بلایی باشد به جان این مردمان شریف. اکنون آبادان، خرمشهر و تمام  ایران سیاهپوش عزیزان‌شان شده‌اند. بله! حادثه متروپل آبادان، فاجعه‌ای است که از بی‌مسوولیتی و... منشأ می‌گیرد.
عقربه‌های ساعت، عدد۱۲ و 30 دقیقه روز دوشنبه، دوم خردادماه ۱۴۰۱ را نشان می‌دهد. به‌ناگاه ابتدا صدای ریزش مهیب و چند ثانیه بعد صدای انفجار ناشی از آوار در خیابان امیرکبیر آبادان همه را بهت‌زده می‌کند. دود و گرد و خاک ناشی از ریزش ساختمان 10 طبقه متروپل آبادان دقایقی تمامی مناطق اطراف آن را محو می‌کند. بعد از کم شدن غبار ناشی از تخریب ساختمان مردم نگران آبادان مستاصل از فرار یا نجات افراد گرفتارشده در ریزش آوار ساختمان، آن‌ها را به این‌سو و آن‌سو می‌برد. مردم دیگر مناطق آبادان خود را به محل حادثه رسانده تا شاید کمکی به همشهریان خود انجام دهند.
لحظاتی بعد صدای بوق آمبولانس‌ها و خودروهای آتش‌نشانی بلند شده تا عمق فاجعه را بیش از پیش نمایان کند. بعد از چند دقیقه نیروهای امدادی پیکر بیجان یک فرد و ۱۰مصدوم را از زیر آوار خارج می‌کنند و تلاش دیگر امدادرسانان آغاز می‌شود. نخستین مصدومان و جانباختگان از زیر آوار بیرون آورده می‌شوند. اکنون ساعت 11صبح سوم خرداد است؛ روزی که خرمشهر آزاد شد. اما با این تفاوت که در این دیار همه غمگین‌اند و سیاهپوش...

 

ارسال نظر