|
شناسه خبر: 9165

سرمقاله

آخرین نمایش رژیم اسرائیل

روح الله فرقانی

سال‌هاســـــــــت کــــــــــــه مسجدالاقصی شاهد تنش میان نمازگزاران فلسطینی و اشغالگران صهیونیست است. سال گذشته بود که نیروهای رژیم‌صهیونیستی با یورش به مسجدالاقصی، بسیاری از فلسطینی‌ها را زخمی و ده‌ها نفر را بازداشت کردند. این رژیم با حمله به نوار غزه در جریان جنگ ۱۱روزه ده‌ها منزل مسکونی را در این منطقه بمباران کرد. این حادثه بعدا با واکنش جنبش حماس روبه‌رو شد و به‌دنبال آن، جنگ ۱۱روزه غزه به وقوع پیوست. 
گروه‌های مقاومت مستقر در غزه در پاسخ بیش از چهارهزار موشک به‌سمت فلسطین اشغالی شلیک کردند. مقاومتی که به «نبرد شمشیر قدس» شهرت یافت. اما اکنون، گویا رژیم‌صهیونیستی فراموش کرده است، ایستادگی و مقاومت نیروهای فلسطینی و باز هم دست به تکرار جنایت‌های خود در مسجد الاقصی و نوار غزه می زند، ‌ صهیونیست ها که در هراس از انتقام گروه‌های مقاومت فلسطین هستند، اقدام به برپایی رزمایشی یک ماهه با عنوان ارابه‌های آتش در اراضی اشغالی کرده اند، ارابه‌هایی که دیروز دوشنبه، آخرین نمایش‌های تبلیغاتی خود را در مرز اردن و قبرس به پایان رساندند. گویا خود صهیونیست‌ها می‌دانند این آخرین نمایش نظامی و رسانه‌ای آن‌ها در برابر ایستادگی مقاومت فلسطین است.
گویا رژیم‌صهیونیستی به‌خوبی می‌داند که شعار ملت‌های منطقه ازجمله ملت اردن و فلسطین علیه حکام عرب نظیر محمدبن‌سلمان، ولیعهد سعودی که این روزها در مسجدالاقصی طنین‌انداز شده است، سرآغاز گسست و انزوای محور موسوم به سازش‌کار با رژیم‌صهیونیستی است. کاخ سفید، تنها کسی نیست که در محاسبات و ارزیابی خود از واکنش‌های جهان عرب و اسلام در قبال تصمیم فاجعه‌بار خود در به رسمیت شناختن قدس اشغالی به‌عنوان پایتخت رژیم اشغالگر اسرائیل اشتباه کرد. روشن است که نزدیک‌ترین هم‌پیمانانش در منطقه نظیر عربستان، مصر، امارات و بحرین نیز اشتباه بزرگی مرتکب شدند؛ زیرا موضعی قوی و بازدارنده ازسوی ملت فلسطین در راه است و می‌رود که صدای تظلم‌خواهی سرزمین قدس، جهانی شود.
این در حالی است که روز گذشته اراضی اشغالی شاهد برگزاری روز پرچم بود که فلسطینیان، با توطئه صهیونیست‌ها مقابله کردند. از ساعات اولیه روز پرچم که ازسوی شهرک‌نشینان صهیونیستی برگزار شد، هزاران جوان فلسطینی در مسجدالاقصی جمع شدند و همان‌گونه که عهد بسته بودند، در خط مقدم دفاع از این مسجد، اعتکاف کرده و ایستادند و با تمام توان با صهیونیست‌ها  مقابله کردند. همانند همیشه از میان سختی‌ها، حماسه آفریدند و با استفاده از یک دستگاه کوادکوپتر و بالون، پرچم فلسطین را بر فراز راهپیمایی پرچم شهرک‌نشینان به اهتزاز درآوردند. این راهپیمایی با شعارهایی علیه دولتمردان کشورهای عربی مرتجع که به عادی‌سازی و سازش با رژیم‌صهیونیستی پرداختند، همراه شد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر