|
شناسه خبر: 9286

سرمقاله

پیام همکاری دو شریک برای دنیا

نفتکش افراماکس شرکت صدرا بوشهر وزن 21هزار و 500تنی و ظرفیت 113هزار تن دارد و دارای 250متر طول، 44متر عرض، 21متر ارتفاع و آبخور آن 14.8متر که با تلاش متخصصان این شرکت طراحی، ساخته و آب‌اندازی شد. نفتکشی که تحویل کارفرمای ونزوئلایی شد.  ایران و ونزوئلا دو کشور ایستاده در برابر استکبار و امپریالیسم و قربانی تحریم‌های ناعادلانه آمریکا تصمیم گرفته‌اند در برابر آن با هم علیه این فشار حداکثری مقابله کنند. همچنان‌که ایران با ارسال چندین محموله نفتی به حیاط‌خلوت آمریکا تحریم‌های یکجانبه این کشور را به چالش جدی کشید. 
ایران از بحران سوخت در  ونزوئلا به‌عنوان فرصتی برای آزمودن راهبرد مقاومت در برابر تحریم‌ها استفاده کرد و با بی‌اعتنایی به تحریم‌های آمریکا، تجارت خود را با ونزوئلا افزایش داد؛ از ارسال سوخت و موادغذایی گرفته تا ارسال تکنسین و حتی گشایش نخستین فروشگاه بزرگ در کاراکاس. 
حال در جریان سفر روز گذشته مادورو به تهران نیز سند همکاری‌های جامع۲۰ساله میان دو کشور امضا شد؛ تجارتی که ونزوئلا را نیز در برابر تحریم‌ها و ایستادگی مقابل آمریکا قوی‌تر کرده و توانسته سد تحریم‌ها را بشکند. همچنان‌که مادورو گفته است «ونزوئلا تنها نیست و دوستان شجاعی دارد که در کنارش ایستاده‌اند» حال دو شریک در پی تحکیم و گسترش این روابط هستند تا این پیام سیاسی مهم را به جهان مخابره کنند که سیاست‌های یکجانبه آمریکا قابل شکست دادن است و این کشور دیگر نمی‌تواند سایر کشورها را به پیروی از سیاست‌های قلدرمآبانه خویش وادار سازد.

 

ارسال نظر