|
شناسه خبر: 9773

مهربانی‌های معضل‌ساز

این روزها در اتفاقاتی که سیل رقم زده است، سگ‌های زنده‌یاب نقش پررنگی داشتند، همان‌طور که در دیگر حوادث نیز این سگ‌ها نقش مهمی را بازی می‌کنند. این سگ‌ها برای این کار تربیت شده‌اند و سگ‌هایی ارزشمند محسوب می‌شوند.
در کنار آن مهربانی زیاد و ناآگاهانه‌ای که در برخی به‌ظاهر طرفداران حیوانات در حق سگ‌های ولگرد می‌کنند، آن‌ها را به موجودی تماما مضر برای محیط‌زیست و جامعه تبدیل می‌کند. سگ‌های ولگرد بر اثر غذا دادن برخی مردم ناآگاه زادوولد بیش تری کرده، گاهی با گرگ‌ها آمیزش می‌کنند و گرگاس‌ها را که گونه‌ای خطرناک برای انسان و جامعه است به وجود می‌آورند. گرگاس‌ها ظاهر سگ و ذات خطرناک گرگ را دارند، می‌توانند به‌راحتی از دیوار خانه‌ها بالا بروند و به مردم و اهالی یک روستا ضربه‌های جانی وارد کنند.
حال عده‌ای که سگ را فقط به چشم یک حیوان اهلی می‌بینند، برای ازبین‌بردن پنجاه قلاده سگ ولگرد دلسوزی کرده، کمپین محافظت از سگ‌ها را برپا و اعلام کرده‌اند که هزار سگ با ضربه تیر تفنگ کشته شده‌ا‌ند. درصورتی‌که این موضوع صحت ندارد. مهم‌تر از آن اینکه نباید سگی را که برای نجات جان انسان تربیت شده در کنار گرگاسی قرار دهیم که می‌تواند به‌راحتی جان انسان را بگیرد.

 

ارسال نظر