۲۳۲۰

مومنی:

استقلال به بن‌بست تاکتیکی رسیده و آشفته است/

مهاجم پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد این تیم از نظر تاکتیکی به بن‌بست خورده و باید تغییر روش داده است.

محمد مومنی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شکست یک بر صفر استقلال مقابل سایپا اظهار داشت: از لحاظ فوتبالی شاهد بازی خوبی بودیم، اما مهم این است که چه اتفاقاتی در جریان مسابقه رخ می‌دهد. زمانی که نتوانید بر تیمی که از شما واهمه دارد، مسلط باشید و نتیجه نگیرید، چنین اتفاقی می‌‌افتد. سایپا نیمه اول را به‌خوبی مدیریت کرد و دوندگی خوبی داشت. خیلی‌ها معتقدند این تیم وسط زمین را بسته بود، اما آنها فرصت‌های خوبی می‌دادند تا استقلال استفاده کند. با این حال نمی‌توانستیم روش‌های متعدد تاکتیکی اجرا کنیم.

وی با انتقاد از دستیاران محمود فکری عنوان کرد: در فوتبال دنیا این سرمربی است که تیم را مدیریت می‌کند و کنار او، یک مربی باید تیم را با علم خود تمرین دهد. مربیان آمادگی جسمانی و روانی هم در کادر فنی فعالیت می‌کنند. کادر فنی استقلال اکنون پلن B ندارد و این ضعف فکری نیست؛ بلکه ضعف کسانی است که به نیمکت چسبیده‌اند و آن را رها نمی‌کنند. آنها دوست دارند به استقلال کمک کنند، اما به تیم ضربه می‌زنند. محمود فکری باهوش است که تیم را به‌خوبی مدیریت می‌کند، اما مربیان دیگر عملکرد خوبی ندارند.

مهاجم پیشین استقلال با بیان اینکه همه می‌دانند بازیکنانی چون نادری و غفوری چگونه بازی می‌کنند، خاطرنشان کرد: باید برای قایدی پلن B تعریف شود. یک روز هم مانند بازی با سایپا،‌ توپ‌های او وارد دروازه نمی‌شود. باید از ضربات ایستگاهی و نیز کناره‌ها استفاده کنیم. این بازی یک «روکم‌کنی» بود. پیروز قربانی حرف‌هایی زده بود و حالا حرف‌هایش را در زمین نشان داده است. این مسائل حاشیه‌هایی دارد که ما شاید زیاد به آن فکر نکنیم، اما بازیکن آشفته می‌شود و به استقلال ضربه می‌زند. این اتفاقات خیلی دیر از ذهن بازیکنان خارج می‌شود.

مومنی با بیان اینکه جای یک تئوریسین علمی در میان دستیاران فکری خالی است، گفت: در یک‌سوم حمله سایپا موفق نبودیم. هیچ‌کس با استقلال دشمنی ندارد و پیشکسوتان می‌خواهند هواداران شاد باشند. نوش جان‌تان که روی نیمکت نشسته‌اید، اما به اندازه سواد خود به استقلال کمک کنید؛ نه اینکه از نیمکت تیم به سواد و تجربه برسید. یک مربی با مدرک مربیگری B ایران، چه کمکی می‌تواند به استقلال کند؟ باید به لیگ قهرمانان آسیا برویم و اگر من اطلاعاتی برای تیم نداشته باشم، باید کنار بروم.

تیم فوتبال استقلال , تیم فوتبال سایپا , محمود فکری , تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان ,

«اگر این اتفاقات سر باز کند، همه را با خودش می‌برد.» وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: فکری استخوان‌خردکرده و نیروی داخلی استقلال است که باید به او تکیه کنیم، نه اینکه عصا به دستش بدهیم. این دوستان کنار فکری به‌منزله عصا هستند و نمی‌توانند به استقلال کمک کنند. فکر می‌کنم فکری با استعداد و توان خود، یک‌تنه جلو می‌رود. فکری می‌توانست وحید فاضلی را کنار خودش بیاورد تا از آشفته‌بازار تاکتیکی نجات یابد.

پیشکسوت استقلال با اشاره مجدد به اینکه تیم‌ها با تاکتیک آبی‌ها آشنا شده‌اند، اظهار داشت: با فکری رفیق هستم و معتقدم استقلال روند خوبی دارد، اما یک جایی تیم‌ها متوجه می‌شوند فلان بازیکن با چه شیوه‌ای بازی می‌کند و باید روی به پلن B بیاوریم. استقلال به بن‌بست تاکتیکی خورده است. مقابل سایپا چند شوت زدیم و بازیکنان ما چند کار ترکیبی انجام دادند؟ فکری با بردن این بازی می‌توانست رکورد استراماچونی را بزند تا هواداران از این به بعد کمتر درباره این مربی صحبت کنند.

مومنی در خصوص دیدار روز جمعه استقلال با نفت مسجدسلیمان خاطرنشان کرد: بازی با نفت بسیار سخت است. در کلاس حرفه‌ای با مجتبی حسینی بوده‌ام و او بسیار خوب آنالیز می‌کند. باید شکست مقابل سایپا را جبران کنیم و بازیکنان باید به‌خوبی ریکاوری ذهنی و بدنی شوند. اکنون تیم از لحاظ فکری آشفته است و باید تغییر روش دهیم.

دیدگاه‌ها
دیدگاه تازه‌ای تایید نشده است...