۲۳۹۰

‌‌۹۰درصد کالاهای اساسی از گمرک ترخیص شد

ناظرکل گمرکات هرمزگان از ترخیص ۵۰درصد مجموع کالاها از گمرک از ۱۸ آبان ماه سال جاری خبر داد و گفت: پس از ابراز نگرانی رهبر معظم انقلاب و با مصوبه هیئت دولت این اتفاق مهم رخ داد.

ابوالفضل اکبرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بندرعباس اظهار داشت: از 18 آبان ماه سال جاری با مصوبه هیئت دولت که پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص بحث گرانی بعضی از کالاها بود وضعیت ترخیص کالا تغییر کرد.

وی افزود: خوشبختانه حجم زیادی از کالاها به‌خاطر مواردی مانند کد رهگیری یا بحث‌های ثبت سفارش و اصلاح ثبت سفارش در گمرک مانده بود که اجازه دادند تا 90 درصد این کالاها ترخیص شود.

ناظرکل گمرکات هرمزگان گفت: این 90 درصد اکثراً شامل کالاهای اساسی، مواد اولیه خط تولید و یک سری از اقلام و ماشین‌آلات خط تولید بود که نسبت به ترخیص آنها اقدام شد.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون 6 میلیون و 700 هزار تن کالای اساسی و غیراساسی از طریق گمرکات هرمزگان ترخیص شده که حدود 50 درصد از این ترخیص‌ها از 18 آبان تاکنون انجام شده است.

اکبرپور افزود: گمرکات تمام تلاش خود را به‌کار می‌برد که حمایت‌کننده خوبی برای تولیدکننده داخل و تسهیل‌کننده مباحث صادراتی باشد و با تمام توان آماده خدمت‌رسانی به این افراد هستیم.

 

دیدگاه‌ها
دیدگاه تازه‌ای تایید نشده است...