۲۵۱۳

8 نکته از هفته چهاردهم لیگ برتر

هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال هم با عزای علی انصاریان بازیکن محبوب سرخابی‌ها برگزار شد.

هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال دومین هفته پیاپی بود که رنگ و بوی عزا به خود گرفت و بازی های این هفته هم تحت تاثیر درگذشت ناگهانی علی انصاریان به دلیل ویروس کرونا قرار گرفت. بازی های این هفته در روزهای 16 و 17 بهمن برگزار شد.

نکته اول: تراکتور صفر - یک  پرسپولیس؛ یک گل تقدیم به انصاریان

بازی دو تیم تحت تاثیر درگذشت علی انصاریان برگزار شد. شاگردان یحیی می توانستند در این بازی تراکتور خسته و بدون هدف را با گل های بیشتری شکست دهند اما درخشش محمد رضا اخباری دروازه بان سرخپوشان تبریزی مانع از این قضیه شد. در روزی که بازیکنان تراکتور حرفی برای گفتن نداشتند این اخباری بود که مانع از این شد تا تیمش در خانه با گل های بیشتری ببازد. بعد از این بازی در فضای مجازی تعداد زیادی از هواداران تراکتور به مدیریت باشگاه و نداشتن سرمربی مشخص اعتراض کردند.

نکته دوم: شهرخودرو صفر - یک مس رفسنجان؛ حاشیه های آقای مالک گریبان تیمش را گرفت
تیم شهرخودرو در حالی که روی نوار برد افتاده بود به دلیل حواشی که پیرامون مالک باشگاه یعنی فرهاد حمیداوی رخ داده تمرکز خود را از دست داد. تیمی که به نظر می رسید با داشتن مالک خصوصی کمتر دچار مشکل شود این روزها به دلیل بدهی مالک در کار تجاری اش و بازداشت دو تن از اعضای هیات مدیره اش به واسطه همین موضوع مقابل مس رفسنجان بدون تمرکز لازم به میدان رفتند. به نظر می رسد در مشهد هم اراده ای برای حمایت از تیم لیگ برتری شان نیست. در هر صورت این برد بیشتر از هر چیز به نفع مسی تمام شد که توانسته امسال خودی نشان دهد.

نکته سوم: گل گهرسیرجان صفر - صفر نفت‌ مسجدسلیمان ؛ افول تیم قلعه‌نویی

تیم امیر قلعه نویی برخلاف اوایل فصل روند آسانسوری در پیش گرفته است. این تیم بعد از برد هفته گذشته به نظر می رسید در خانه مقابل شاگردان مجتبی حسینی کار راحت تری داشته باشند اما تیم نفت مسجد سیلمان نشان داد با وجود همه مشکلات درون تیمی که دارد تیم چغری است و به راحتی امتیاز از دست نمی دهد. بعد از این بازی مجتبی حسینی باز هم صدایش درامد و به مسئولان باشگاهش هشدار داد بدون توجه به نیازهای تیم او دیگر توان اداره تیم با این شرایط را ندارد.

نکته چهارم: ذوب آهن یک  - 3 سپاهان؛ اقتدار نویدکیا مقابل رحمان رضایی
بعد از تغییرات مدیریتی در باشگاه ذوب آهن به نظر آرامش نسبی به این تیم وارد شد اما این موضوع هم نتوانست به روند نتیجه گیری شاگردان رحمان رضایی کمک کند. او در این بازی به دلیل محرومیت از روی سکوها شاگردانش را اداره کرد با این حال حریف بازی بهتر سپاهان نشدند. البته ذوبی ها طبق معمول به داوری ها ایراد داشتند و معتقد بودند که داور یک پنالتی برای آنها نگرفته است.مدیرعامل این باشگاه هم به نکته دیگری اشاره کرد مبنی بر اینکه دو کمک داور پشت دروازه از استان اصفهان بوده اند که نسبت به این موضوع معترض بود. در سوی دیگر میدان غیبت کی‌روش در لیست سپاهان عجیب به نظر می آمد.

نکته پنجم: آلومینیوم اراک یک  -  یک سایپا ؛اعتراف صادقی به بازی بد
شاگردان ابراهیم صادقی روز خوبی را در اراک پشت سرنگذاشتند. او مجبور شد بعد از بازی خودش به این موضوع اعتراف کند و درحالی که شاید می توانست 3 امتیاز را در دقایق پایانی بازی از آن خود کند اما این شاگردان خطیبی بودند که نگذاشتند روز خوبشان برای دفاع مقابل سایپا با باخت تمام شود. یکی از نکات دیگر این بازی غیبت رسول خطیبی در نشست خبری بعد از بازی بود. مدتی است که سرمربی آلومینیوم در نشست های خبری قبل و بعد از بازی ها بدون هیچ دلیل قانع کننده ای شرکت نمی کند و ظاهرا سازمان لیگ هم چشمانش را روی این موضوع بسته است.

نکته ششم: پیکان 2 - 2 ماشین‌سازی‌تبریز؛ کامبک تیم تبریزی و توقف اوت دستی در خانه

مهدی تارتار بسیار امیدوار بود در بازی خانگی از تاکتیک اوت دستی اش با هنرنمایی نادر محمدی نهایت بهره را ببرد که اتفاقا در همان اوایل بازی هم به خواسته اش رسید اما شاگردان سعید اخباری که در این چند هفته نشان داده اند در کامبک زدن تبحر پیدا کرده اند نگذاشتند 3 امتیاز به جیب پیکان برود هر چند که خودشان باز در گرفتن 3 امتیاز ناکام شدند. یکی از نکات جالب در این بازی گلزنی سامان فلاح بازیکن پیکان بود که متولد دهه 80 است و به نظر می رسد جوان ترین گلزن لیگ فصل جاری باشد. البته این بازیکن به دلیل بی تجربگی اش در دقیقه 75 از بازی اخراج شد.

نکته هفتم: صنعت نفت آبادان یک - یک فولاد ؛ نارضایتی از داوری در دربی خوزستان

در یک بازی برابر کادرفنی دو تیم نسبت به داوری این بازی به شدت اعتراض داشتند. جواد نکونام نسبت به بی احترامی که به وی شده به شدت شاکی بود و خواهان رسیدگی موضوع از سوی کمیته داوران شد و از سوی دیگر کادرفنی نفت آبادان هم نسبت به داوری که تجربه نداشته شکایت داشت. یکی از نکات عجیب این بازی تصمیم داور موقع گلزنی تیم نفت آبادان بوده است. اول این گل آفساید اعلام می شود سپس داور وسط اعلام می کند گل صحیح است. اتفاقی عجیب که چطور ناهماهنگی بین داور و کمک هایش وجود دارد. همچنین سیروس پورموسوی دو نشست خبری قبل و بعد از بازی باز هم حاضر نشد.

نکته هشتم: استقلال یک - صفر نساجی مازندران؛ طغیان آبی ها در روز بدخلاقی کاپیتان

این بازی پر بود از نکات عجیب و غریب. این سومین ناکامی جلالی با تیم نساجی بود. او اما همچنان به آینده تیمش امیدوار است و در این سه هفته مدام تاکید داشته از روند تیمش رضایت دارد. در طرف دیگر میدان استقلال با یک بازی معمولی و حتی انتقادی توانست به 3 امتیاز مهم برسد. کنار خط محمود فکری در برخی صحنه ها تا توانست به داور گلایه کرد و حتی در یک صحنه به قدری اعتراض کرد که حرکات او سوژه عکاسان شد. در جریان بازی هم ووریا غفوری کاپیتان استقلال که به نظر عصبانی به نظر می رسید به دلیل گرفتن کارت زرد از داور برخورد نامناسبی با داور داشت و در اواخر بازی هم از داخل زمین با کادرفنی جروبحثی کرد و سپس تعویض شد که موقع تعویض در اقدامی عجیب و دور از انتظار با لگد زدن به بطری آب و بنرهای تبلیغاتی عصبانی به رختکن رفت و دقیقه 80 هم ورزشگاه را ترک کرد. بعد از بازی هم بازیکنان استقلال که دل پری از مدیریت باشگاه داشتند حسابی همه دق و دلی خودشان از وضعیت مالی و غیره باشگاه را خالی کردند. نکته جالب تر که احمد مددی مدیرعامل استقلال برای تماشای بازی در ورزشگاه حضور پیدا کرده بود دقیقه 85 بدون  اینکه حتی منتظر باشد تا نتیجه نهایی را ببیند ورزشگاه را ترک کرد.

دیدگاه‌ها
دیدگاه تازه‌ای تایید نشده است...