۲۷۶۵

سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه:

آمریکا چیزی جز زبان زور نمی‌فهمد

سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه روز گذشته در همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی-بین‌المللی دفاع مقدس با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی در همه دنیا زبانزد دوست و دشمن است چون آزاده است و آزادگی‌اش را فرزندانش از مسیر مقاومت به دست ‌‌آوردند، گفت: یک مرحله مقاومت در حکومت ظالمانه شاه بود که نتیجه آن شد انقلاب و بعد از انقلاب هجمه استکبار جهانی از شرق و غرب، هم ناتو و هم ورشو همه با هم هجمه و جنگ تحمیلی را به ما تحمیل ‌کرده و فرزندان مقاوم این ملت در دوره هشت‌ساله دفاع مقدس جنگ تحمیلی را با مقاومت تبدیل به دفاع مقدس ‌کردند.

سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه روز گذشته در همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی-بین‌المللی دفاع مقدس با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی در همه دنیا زبانزد دوست و دشمن است چون آزاده است و آزادگی‌اش را فرزندانش از مسیر مقاومت به دست ‌‌آوردند، گفت: یک مرحله مقاومت در حکومت ظالمانه شاه بود که نتیجه آن شد انقلاب و 
بعد از انقلاب هجمه استکبار جهانی از شرق و غرب، هم ناتو و هم ورشو همه با هم هجمه و جنگ تحمیلی را به ما تحمیل ‌کرده و فرزندان مقاوم این ملت در دوره هشت‌ساله
 دفاع مقدس جنگ تحمیلی را با مقاومت تبدیل به دفاع مقدس ‌کردند.
سردار قاآنی با بیان اینکه مقاومت کلیدواژه‌هایی دارد که هرکس در هر میدانی می‌خواهد ایستادگی کند باید از آنها به خوبی استفاده کند، تاکید کرد: در میدان مقاومت یکی از هنرهایی که باید خوب بلد باشیم، تبدیل تهدید به فرصت است. آمریکایی‌ها اگر یک قوه عاقله‌‌ای بر آنها حاکم بود،‌ از جنگ و جدل ‌کردن با نظام الهی جمهوری اسلامی باید دست برمی‌داشتند، چون تهدیدات آنها به بهترین فرصت تبدیل شد. آنها جنگ را بر ما تحمیل ‌کردند، اما جنگ برای ما بهترین فرصت شد تا این نظام و انقلاب را دنیا بشناسد.
وی کلیدواژه دیگر را زبان‌شناسی عنوان کرد و با بیان اینکه ما چهار زبان را به خوبی یاد گرفتیم، افزود: اولین زبان، زبان محرومان و مظلومان است که بدانیم چه می‌گویند و چه می‌‌خواهند، دومی زبان صداقت و منطق، سومی زبان قدرت و اقتدار و عزت و در نهایت با این زبان‌ها اگر نتوانیم با طرف‌مان صحبت کنیم،‌ زبان زور است. می‌‌دانیم با کسی مثل آمریکا که چیزی جز زبان زور نمی‌فهمد، چگونه باید با او صحبت کنیم.
سردار قاآنی با تاکید بر اینکه همه این واژگانی که گفتیم باید یک عرصه نمایش داشته باشد، اظهار كرد: شهید سلیمانی شاگرد وارسته مکتب امام و رهبر عظیم‌الشأن انقلاب بود که به خوبی این واژگان را در وجود خودش ترجمه کرد و آنجایی که لازم بود با استفاده از زمان‌شناسی و زبان‌شناسی با دشمنش حرف زد.
وی گفت: بالاترین قدرت شهید سلیمانی سلاحش نبود؛ بالاترین سلاحش منطق و قدرت بیانش در بیان واقعیت با طرف مقابل بود. وقتی کسی حرف را با زبان منطق گوش نمی‌کرد، آنگاه با زبان خودش با او برخورد می‌‌کرد. شهید سلیمانی از روز اول آمدنش در میدان مبارزه به دنبال ایجاد امنیت بود، مخصوصا در 10 سال گذشته که مستقیما مقابله با تروریست‌های گردن‌کلفت دنیا را 
بر عهده داشت. فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: رژیم صهیونیستی فکر می‌کند که با تلاش‌های مذبوحانه می‌تواند مقاومت را ضعیف کند، اگر می‌توانست این کار را بکند، چرا الان مرتفع‌‌ترین دیوارهای بتنی را دور خود می‌‌کشد؟ آمریکا هم همینطور؛ وضعیت روزی که وارد عراق و افغانستان شدند را با وضعیت امروز مقایسه کنید.
وی در پایان با بیان اینکه امروز مقاومت در سراسر جهان زنده است، خاطرنشان کرد: چنانکه دیدیم خون شهدای عالی مقام‌مان در 
دفاع مقدس راه کربلا را باز کرد، خواهیم دید که چگونه خون ارزشمند شهدای مقاومت، راه قدس را آزاد خواهد کرد.

دیدگاه‌ها
دیدگاه تازه‌ای تایید نشده است...