۳۱۷۱

تولید 200 محصول صنعت هوایی توسط شرکت‌های فناور ایرانی

مدیر شبکه تبادل فناوری ستاد توسعه فناوری نانو گفت: تاکنون 200 محصول در صنعت هوایی، تجاری‌سازی و به ایرلاین‌های مختلف تحویل داده شده است.

رضا سلطان علیزاده، مدیر شبکه تبادل فناوری ستاد توسعه فناوری نانو در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس گفت: یکی از بخش‌هایی که در بحث گروه صنعت پیگیری می‌شود بحث هوایی است که تاکنون بالغ بر ۲۰۰ محصول تجاری سازی شده و به ایرلاین‌های مختلف تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: روکش‌های صندلی هواپیما و موکت‌های داخل کابین از جمله این محصولات هستند؛ این محصول از سوی یکی از شرکت‌های فناور در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تولید شده است ولی الزاما مواد مصرفی داخل هواپیما باید به صورتی باشند که حداقل آتش سوزی را ایجاد کنند از این رو مواد استفاده شده در هواپیما نسوز و یا کُند سوز هستند تا زمان لازم برای نجات سرنشینان هواپیما وجود داشته باشد.

مدیر شبکه تبادل فناوری ستاد توسعه فناوری نانو خاطرنشان کرد: روکش صندلی  هواپیما از این جهت مهم است که بالاترین نقش را در آتش زایی دارند، بنابراین شرکت‌ها محصولاتی ارائه کرده‌اند که کندسوز هستند.

سلطان علیزاده با بیان اینکه شرکت‌های فناور ایرانی به تولید روکش‌های صندلی هواپیما با ۳ ویژگی «کندسوز»،«آنتی‌ باکتریال»و «آب گریز» بودن دست یافته‌اند، اظهار داشت: شرکت‌های فناور ایرانی به دانش فنی تولید شیشه، فیلترهای داخل کابین، و پوشش‌های مبتنی بر نانو فناوری نیز دست یافته‌اند.

دیدگاه‌ها
دیدگاه تازه‌ای تایید نشده است...