۳۳۴۶

کاهش 7711 واحد دیگر شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم در یک رو به ریزش با کاهش 7711 واحد روبرو شد.

بورس اوراق بهادار تهران این روزها روی دنده ریزش و کاهش شاخص قرار گرفته، امروز هم این روند را ادامه داد به گونه‌ای که در پایان معاملات شاخص کل بورس با کاهش 7711 واحد به رقم یک میلیون و 199 هزار و 335 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش 1016 واحد به رقم 429 هزار و 61 واحد رسید. ارزش بازار بورس به بیش از 4 میلیون و 788 هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 3 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 217 هزار نوبت معامله و به ارزش 2275 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس قرمز بودند اما میزان کاهش زیر یک درصد بود، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 64 صدم درصد کاهش یافتند، شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هموزن 24 صدم درصد کاهش یافت. شاخص آزاد شناور 4 دهم درصد افت کرد. شاخص بازار اول بورس 55 صدم درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس 75 صدم درصد افت کرد.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

امروز نماد ملی مس بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس داشته و در سوی دیگر نمادهای پتروشیمی خلیج فارس، شستا، فولاد مبارکه، چادر ملو، سرمایه گذاری غدیر و ایران خودرو بیشترین اثر کاهشی بر شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل 41 واحد افت کرده و به رقم 17 هزار و 686 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 197 هزار میلیارد تومان رسید.


وضع امروز پالایش یکم

معامله گران امروز بیش از 504 میلیون سهام، حق تقدم در قالب 57 هزار نوبت معامله و به ارزش 1143 میلیارد تومان داد و ستد کردند که اگر ارزش معاملات امروز بورس را هم در نظر بگیریم، ارزش معاملات دو بازار به بیش از 3.3 هزار میلیارد تومان رسیده است.

 امروز نماد نیروی برق دماوند، بیشترین اثر تقویتی بر شاخص فرابورس را داشته و نمادهای آریا ساسول، پتروشیمی تند گویان، پتروشیمی زاگرس، ذوب‌آهن، سرمایه گذاری مهر آیندگان و برق گیلان بیشترین اثر کاهشی بر شاخص فرابورس را داشتند.

دیدگاه‌ها
دیدگاه تازه‌ای تایید نشده است...