۳۴۶۴

گیل‌آبادی:

مردم تهران درمورد دوره مدیریت قالیباف قضاوت می‌کنند

سخنگوی سابق شهرداری تهران معتقد است کورانگاری‌های سیاسی نمی‌تواند ذهن جامعه را از حقایق، کارنامه و عملکرد مدیریتی در حوزه‌های گوناگون منحرف کند.

سخنگوی سابق شهرداری تهران معتقد است کورانگاری‌های سیاسی نمی‌تواند ذهن جامعه را از حقایق، کارنامه و عملکرد مدیریتی در حوزه‌های گوناگون منحرف کند.
 دکتر شهرام گیل‌آبادی درباره برخی موضوعات مطرح‌شده پیرامون عملکرد شهرداری تهران و به شکل مشخص «طرح هبه» از طریق سامانه137 در گفت‌وگو با پایگاه خبری «فردا» گفت: مجموعه137 زیر نظر بازرسی شهرداری تهران فعالیت داشته و طبیعتا اقداماتی که در این بخش انجام می‌شود کاملا شفاف است و تحت مراقبت دقیق قرار دارد؛ طرحی از طریق این سامانه انجام می‌شد با عنوان «هبه» که مختص کمک‌های غیرنقدی بود، به این معنی که شهروندان اگر وسیله دسته‌دوم اضافی داشتند و به آن نیازی نداشتند از طریق ثبت در سامانه یا تماس با 137 آن را هبه می‌کردند. شهرداری هم با بستری که ایجاد کرده بود به‌واسطه خیریه‌ها یا افراد نیازمندی که مشخص می‌شد این وسایل را انتقال می‌دادند. در واقع یک اقدام خیریه بسیار ارزشمند صورت می‌گرفت که از افتخارات و ابتکارات دوران مدیریت شهرداری تهران بود. هیچ مبادله نقدی در این طرح وجود نداشت و کمک‌ها به‌صورت غیرنقدی انجام می‌شد. سخنگوی سابق شهرداری تهران اضافه کرد: تمامی مستندان و سوابق درمورد این اجناس وجود دارد و کاملا مشخص است که هر جنس یا وسیله مازاد چگونه وارد این چرخه و دریافت شده و چگونه به کدام فرد یا خیریه اهدا شده و در این حوزه هیچ ابهامی وجود نداشته چراکه این کار از طریق مکانیزم کاملا روشن انجام می‌شد. همچنین این اقدام نیازی به مصوبه نداشته چراکه بخشی از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی محسوب می‌شد. گیل‌آبادی در پایان گفت: ما هیچ‌گاه در این حوزه بی‌اخلاقی نکرده‌ایم و مدیریت یا عملکرد مدیران بعدی را نیز زیر سوال نبرده‌ایم اما در دوره فعالیت 12ساله آقای قالیباف نتیجه کامل روشن و برای مردم تهران قابل ارزیابی است. می‌توانند هر دوره را با دوره‌های دیگر مقایسه و در این مورد قضاوت کنند. درواقع از این مقطع چیزی به‌جز خدمت، توسعه و پیشرفت دیده نمی‌شود. هیچ عقل سلیم و وجدان بیداری عملکرد موفق شهرداری تهران در آن دوره را نفی نمی‌کند؛ البته ما مدعی نیستیم هیچ نقص و اشتباهی نداشته‌ایم اما نمی‌توان نسبت‌به کارهای بزرگی که در آن دوران اتفاق افتاد چشم‌پوشی کرد. نباید کورانگاری سیاسی روشن‌بینی انسانی را مخدوش کند. هر آدمی باید با رعایت انصاف درخصوص عملکرد مدیران گذشته قضاوت کند. به اعتقاد من، مردم تهران رضایت خودشان از مدیریت شهرداری تهران در آن مقطع را به‌خوبی نشان داده‌اند و آنقدر آگاه هستند که تحت‌تاثیر اینگونه کورانگاری‌های سیاسی قرار نمی‌گیرند.
 

  •  

دیدگاه‌ها
دیدگاه تازه‌ای تایید نشده است...